piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Minister z Rządu Tuska nowym prezesem ZE PAK. Grad już powołany

Minister z Rządu Tuska nowym prezesem ZE PAK. Grad już powołany - foto: Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl / wikipedia.org
foto: Ryszard Hołubowicz - Lublin.com.pl / wikipedia.org 

Sytuacja w ZE PAK w ostatnich miesiącach zmienia się jak w kalejdoskopie, ludzi odchodzą z Zarządu i do niego wchodzą. Właśnie okazało się, kto został nowym Prezesem Zarządu ZE PAK S.A. 11 lutego 2016 roku Rada Nadzorcza Spółki podjęła uchwałę o powołaniu  na to stanowisko Aleksandra Grada – działacza Platformy Obywatelskiej, byłego Ministra Skarbu Państwa z lat 2007-2011. 

Jak wyczytać można w informacji na temat osoby powołanej na stanowisko Prezesa Zarządu Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin S.A., Aleksander Grad jest absolwentem Wydziału Geodezji Przemysłowej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Do 1997 r. prywatny przedsiębiorca. W latach 1990-1994 – samorządowiec. W latach 1997-1999 – wojewoda tarnowski. Od 1999 do 2000 roku Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, gdzie odpowiadał m.in. za budżet, finanse i inwestycje. Równocześnie konsultant Banku Światowego, przewodniczący Komitetu Sterującego Programu PHARE Inred Tourin III.

reklama

W latach 2007-2011 Aleksander Grad był Ministrem Skarbu Państwa nadzorującym m.in. wprowadzenie na giełdę PZU, GPW, TAURON Polska Energia, PGE, Enea, Bogdanka, JSW oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie. Twórca Akcjonariatu Obywatelskiego - kompleksowego programu zbliżania ludzi i rynku kapitałowego. W latach 2012-2014 prezes zarządu spółki PGE EJ 1 sp. z o.o., odpowiadającej za przygotowanie procesu inwestycyjnego oraz budowę pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce. Od marca 2014 r. do października 2015 roku wiceprezes zarządu ds. korporacji w Tauron Polska Energia. Od lutego 2014 r. do listopada 2015 roku członek Towarowej Giełdy Energii.

Grad to poseł na Sejm IV, V, VI i VII kadencji, gdzie pełnił m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. Unii Europejskiej, wiceprzewodniczącego i przewodniczącego Komisji Skarbu Państwa. Mandat poselski złożył w czerwcu 2012 r.  

Źródło: zepak.com.pl

Podobne artykuły

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK...

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK zrywa...

30 kw.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na...

23 kw.
Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew...

Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew...

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama