sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Czas zapisać dziecko do szkoły

Czas zapisać dziecko do szkoły - foto: Szkoła Podstawowa nr 4 / źródło: Szkoła Podstawowa nr 4
foto: Szkoła Podstawowa nr 4 / źródło: Szkoła Podstawowa nr 4 

Niezwykle bogatą ofertę przygotowały turkowskie szkoły podstawowe dla sześcio- i siedmiolatków, którzy we wrześniu rozpoczną edukację szkolną. Nauka dwóch języków już od pierwszej klasy, zajęcia na basenie, liczne koła zainteresowań, wyjazdy zagraniczne, klasy sportowe i integracyjne – przed rodzicami naprawdę trudny wybór.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Henryka Sienkiewicza zachęcając rodziców do zapisania dziecka podkreśla, że „Jedynka” od wielu lat osiąga najwyższe wyniki w sprawdzianie szóstoklasistów. Od pierwszej klasy dzieci uczą się języka angielskiego i mają zajęcia w pracowni komputerowej. Atutem szkoły jest nowa sala sportowa z dobrym wyposażeniem i zapleczem sanitarnym, w której już od pierwszej klasy dzieci mają lekcje wychowania fizycznego. Świetlica szkolna sprawuje opiekę nad dziećmi w godzinach od 7.00 do 16.00. W szkole działa także świetlica profilaktyczno-wychowawcza w godzinach od 13.00 do 17.00.

reklama

„Jedynka” oferuje dodatkowe zajęcia wyrównawcze, logopedyczne, rewalidacyjne i korekcyjno-kompensacyjne. Uczniowie swoje talenty i zainteresowania mogą rozwijać na wielu zajęciach pozalekcyjnych, np. w szkolnym teatrze „Szpilka mini”, zajęciach wokalnych, warsztatach decoupage, kółkach: matematycznym, polonistycznym, przyrodniczym, regionalnym, szachowym, dziennikarskim, sportowym i języka angielskiego.

Głównymi atutami Szkoły Podstawowej nr 4 im. Gen. Mieczysława Smorawińskiego są z pewnością: nauka dwóch języków obcych od pierwszej klasy (angielskiego i niemieckiego) oraz lekcje pływania w trakcie zajęć z wychowania fizycznego na basenie, już od pierwszej klasy. Co ważne, szkoła jest połączona z basenem, dlatego dzieci wychodząc z pływalni nie są narażone na przeziębienie z powodu np. niedosuszonej głowy. Lekcje w klasach pierwszych odbywają się z wykorzystaniem nowoczesnych technik, jak tablice multimedialne i projektory. Pierwszaki języków obcych uczą się w bogato wyposażonych pracowniach językowych, zaś zajęcia komputerowe odbywają się w pracowni komputerowej. Dla najmłodszych dzieci szkoła zorganizowała osobną świetlicę z kącikiem zabaw. Dzieci w szkolnej świetlicy zapewnioną mają opiekę w godzinach od 6.45 do 16.30.

Uczniowie od pierwszej klasy mogą rozwijać się i poszerzać zainteresowania na dodatkowych zajęciach tanecznych, teatralnych, sportowych z nauką pływania, plastyczno-technicznych, podstaw savoir vivre i innych, dostosowanych do potrzeb dzieci i oczekiwań rodziców. Od klasy czwartej tworzone są klasy sportowe. Dla wielu rodziców ważny jest fakt, że przy szkole zlokalizowany jest parking. Szkoła, na tle pozostałych turkowskich podstawówek, wyróżnia się małą liczbą dzieci, a co za tym idzie, uczniowie nie są tutaj anonimowi.

reklama

Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF również podkreśla, że wszystkie pierwszaki zaczynają lekcje od godz. 8.00. W szkole są dwie pracownie komputerowe oraz stołówka, zapewniająca odpłatne posiłki, w tym drugie śniadania, obiady i napoje. Tylko w tej szkole znajduje się sala baletowa z lustrami. „Piątka” jest szczególnie przyjazna uczniom niepełnosprawnym. Tutaj są klasy integracyjne, jest winda i podjazd oraz szereg specjalistycznych pomocy dydaktycznych. Dzieci pod opieką szkolnej świetlicy mogą przebywać od godz. 7.00 do 17.00.

Szkoła oferuje zajęcia sportowe i rytmikę oraz koła zainteresowań, zaś od klasy czwartej również klasy sportowe. Dla uczniów z trudnościami w nauce organizowane są zajęcia wyrównawcze na każdym poziomie. „Piątka” na stałe współpracuje ze szkołą w partnerskim mieście Wiesmoor w Niemczech, w ramach współpracy organizowana jest wymiana uczniów i udział w programach międzynarodowych.

Wszystkie turkowskie szkoły podstawowe dysponują nowymi, kolorowymi placami zabaw o bezpiecznej nawierzchni, ogrodzonymi i monitorowanymi. W „Jedynce” i „Czwórce” dzieci mogą zostawiać w klasie podręczniki, przybory szkolne i stroje gimnastyczne, dzięki czemu plecaki uczniów są lżejsze. We wszystkich trzech podstawówkach kondygnacje budynków zostały wydzielone tylko dla uczniów klas 1-3, zaś w bibliotekach funkcjonują centra multimedialne. „Czwórka” i „Piątka” dysponują rozszerzoną bazą sportową, gdyż dzieci mogą korzystać z tamtejszych Orlików.

Każda z turkowskich szkół może pochwalić się bogatym wyposażeniem w komputery, projektory multimedialne i tablice interaktywne, przy czym w „Czwórce” tablic jest najwięcej. W każdej szkole są stołówki oferujące zdrowe obiady domowe. Bezpieczeństwo dzieci jest istotne, dlatego w szkołach codziennie jest pielęgniarka, a placówki wyposażone są w monitoring. Dzieci od pierwszej klasy mogą liczyć na pomoc logopedy i pedagoga szkolnego.

W każdej szkole organizowane są imprezy cykliczne, wyjazdy do teatrów, wycieczki krajoznawczo-edukacyjne i tygodniowe zielone szkoły. W „Czwórce” i „Piątce” odbywają się dni otwarte, w trakcie których rodzice mają ułatwiony dostęp do nauczycieli. W „Jedynce” i „Czwórce” dzieciaki bezpłatnie otrzymują mleko oraz owoce i warzywa, w ramach programów, do których przystąpiły te szkoły. Szkoły w Turku zapewniają również zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w czasie ferii zimowych.

Materiał prasowy

Podobne artykuły

Wideo: Serce na nakrętki stanęło przed...

Wideo: Serce na nakrętki stanęło przed "piątką"....

17 wrz.
Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

31 sierp.
CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama