Dni Turku i Gminy Turek już za 4 dni!

środa 04 sierpnia 2021

Dominiki, Dominika, Protazego

15°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

VI akcja poboru krwi, czyli wyraz patriotyzmu w Kaczkach

VI akcja poboru krwi, czyli wyraz patriotyzmu w Kaczkach
 

W dniu 25 lutego br. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyła się już szósta Akcja Honorowego Oddawania Krwi. I tym razem nasi Krwiodawcy nie zawiedli. Byli wśród nich absolwenci szkoły, uczniowie i nauczyciele. W sumie do Akcji przystąpiło 87 chętnych podzielić się niezastąpionym lekiem, niewytwarzanym syntetycznie, jakim jest krew.

Po badaniach lekarskich część z ochotników nie mogła dzisiaj oddać krwi. Od 55 dawców pobrano w sumie 24,75 litra krwi. Tradycyjnie już w szkole w Kaczkach krwiodawcy i personel medyczny byli częstowani pączkami, jabłkami i gorącymi napojami. Poczęstunek i obsługę kelnerską zapewnili uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.

reklama

Panowała sympatyczna atmosfera, a Krwiodawcy byli dumni z poczucia satysfakcji z pomocy chorym, potrzebującym tego cennego daru. Jeden z krwiodawców w nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Żołnierzy Wyklętych, wyraził taką opinię: „Na tym polega nasz współczesny patriotyzm, że zamiast krwi na polu walki, oddajemy ją pokojowo chorym ludziom".

materiał prasowy

Podobne artykuły

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce z Klubem SHDK...

Oddali 30 litrów krwi w zbiórce z Klubem SHDK RP...

2 czerw.
Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór...

Turkowianie nie zawiedli. Kolejny udany pobór krwi z...

30 maj.
Wielka akcja poboru krwi z SHDK Górnik. I Ty...

Wielka akcja poboru krwi z SHDK Górnik. I Ty zostań...

30 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama