niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

Lekcja kaligrafii w muzeum

Lekcja kaligrafii w muzeum
 

Uczniowie kółka regionalnego, historycznego i Klubu Europejskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku uczestniczyli w niecodziennych zajęciach warsztatowych poświęconych kaligrafii w Muzeum Mehoffera. Każdy uczestnik mógł się przekonać jak trudną sztuką jest pisanie piórem maczanym w atramencie, ile czasu zajmuje napisanie krótkiego tekstu.

Pani Ola, prowadząca zajęcia udostępniła wszelkie materiały i stare dokumenty, które pozwoliły poznać styl średniowiecznego piśmiennictwa. Uczniowie wcielili się w rolę skryptorów tworząc własne dokumenty, które następnie przybrudzano kawą, aby nadać im dawny wygląd. Nie obyło się bez kleksów. Każdy dokument zaopatrzony został również w pieczęć, którą za pomocą sznurka łączono z dokumentem.

reklama

Zajęcia przyniosły ogromną frajdę, uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą. Wszyscy stwierdzili że piśmiennictwo tamtej epoki było niezwykle trudne i pracochłonne.

Wszystkim uczestnikom zajęć ta lekcja na długo utkwi w pamięci, a dokumenty które stworzyli będą cenną pamiątką.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
Ministerialny projekt MDKu. Dofinansowano...

Ministerialny projekt MDKu. Dofinansowano Anielskie...

4 wrz.
Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama