środa 04 czerwca 2025

Christy, Helgi, Karola

reklama

Zapraszamy na spotkanie ze szwedzką literaturą dziecięcą

Zapraszamy na spotkanie ze szwedzką literaturą dziecięcą
 

Już w poniedziałek w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbędzie się okolicznościowe spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, które przypada dnia 2 kwietnia.

To obchodzone corocznie od 1967 roku święto, zostało ustanowione w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena za sprawą Międzynarodowej Izby ds. Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Każdego roku gospodarzem obchodów jest inne państwo. Polsce zaszczyt ten przypadł w roku 1979.

reklama

Głównym celem obchodów Dnia Książki Dziecięcej jest rozpowszechnianie książek dla dzieci, jak również wspieranie czytania przez najmłodszych.

W ramach tegorocznych obchodów w turkowskiej Bibliotece zaplanowano spotkanie z autorem książek dla dzieci i podróżnikiem - Łukaszem Wierzbickim dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku oraz Rodzinne Czytanie, które będzie poprzedzone krótką prezentacją, cieszącą się coraz większą popularnością, szwedzkiej literatury dla dzieci. Uznanie czytelników na całym świecie, książki pisarzy szwedzkich zdobyły dzięki tekstom – mądrym i jednocześnie pełnym humoru, niezwykłym ilustracjom, a także – a może przede wszystkim – dzięki kwestii dotyczącej traktowania dziecka.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny – dorosłych i dzieci, które miałyby ochotę uczestniczyć w spotkaniu m. in. z bohaterami najpopularniejszej szwedzkiej pisarki – Astrid Lindgren („Dzieci z Bullerbyn”, „Emil ze Smalandii”, „Pippi Pończoszanka”, „Ronja, córka zbójnika”) oraz wieloma innymi postaciami, stworzonymi przez autorów pochodzenia szwedzkiego jak np. Pija Lindenbaum („Nusia i bracia łosie”, „Filip i mama, która zapomniała”, „Sonia śpi gdzie indziej” ) czy Asa Lind („Piaskowy Wilk”, „Chusta babci”).

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, ul. Dworcowa 5 – sala konferencyjna

Termin: 4 kwietnia 2016 r.

Godzina: 1700

Wstęp wolny

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
Podobne artykuły
Tydzień Bibliotek w Turku startuje już dziś!...

Tydzień Bibliotek w Turku startuje już dziś! Literackie przygody i...

8 maj.
Mocna opowieść zza krat. Michał Łukasiewicz...

Mocna opowieść zza krat. Michał Łukasiewicz gościem biblioteki w Turku

15 kw.
Kraina Wielkanocnego Zająca po raz kolejny w...

Kraina Wielkanocnego Zająca po raz kolejny w Turku. Wiele radości i...

14 kw.
Prawnik z Turku o życiu w areszcie. Spotkanie...

Prawnik z Turku o życiu w areszcie. Spotkanie autorskie z Michałem...

25 mrz.
Cyfrowa edukacja w Miejskiej Bibliotece...

Cyfrowa edukacja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku. Bezpłatne...

18 mrz.
Namiętności i dylematy: Spotkanie autorskie z...

Namiętności i dylematy: Spotkanie autorskie z Thomasem M

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama