poniedziałek 18 stycznia 2021

Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

reklama

Licealistki przeprowadziły ankietę. O harcerstwie wiemy niewiele

Licealistki przeprowadziły ankietę. O harcerstwie wiemy niewiele
 

Uczennice 1 Liceum Ogólnokształcącego w Turku Klaudia Kmiecik i Klaudia Kamińska, postanowiły wziąć udział w zadaniu rekrutacyjnym do XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. W tym roku tematem są miejsca pamięci, dziewczyny wybrały do projektu Kamień pamiątkowy z tablicą upamiętniającą 100-letnią służbę harcerską na ziemiach naszego powiatu, znajdujący się przed budynkiem liceum.

Dnia 02.04 br. Przeprowadziły ankietę „podaj dalej” mającą na celu sprawdzić wiedzę lokalnej społeczności na temat wybranego miejsca oraz związanego z nim wydarzenia tj. powstania pierwszych drużyn skautowych w Turku.

reklama

Wstępne wyniki analizy wypełnionych ankiet wypadają marnie. Większość ankietowanych nie znała odpowiedzi na zadawane pytania. Jednak pragniemy zauważyć, że znalazły się również wyjątki czyli grupa osób, które naprawdę wiedzą coś o harcerstwie na naszych ziemiach. Uczennice biorąc pod uwagę wyniki przeprowadzonego badania, chcą podjąć działania mające na celu rozpowszechnienie wiedzy na temat Związku Harcerstwa Polskiego w Turku i związanych z nim miejscach pamięci.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Koronawirus w

Koronawirus w "Ogólniaku" i przedszkolu. W...

09-10-2020
Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie...

Rozpoczął się rok szkolny 2020/2021 w powiecie...

01-09-2020
Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

08-09-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama