poniedziałek 03 sierpnia 2020

Augustyna, Kamelii, Lidii

reklama

T. Zubilewicz odwiedził I LO, a młodzież udowodniła, że zna swój kraj

T. Zubilewicz odwiedził I LO, a młodzież udowodniła, że zna swój kraj - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Uczyć bawiąc, bawić ucząc – czy tak można kształcić młodzież? Oczywiście! To, że przyswajanie wiedzy i jej weryfikowanie może być świetną rozrywką, wręcz show, od lat udowadniane jest w I Liceum Ogólnokształcącym w Turku za sprawą konkursu „Znaszli swój kraj”. Jubileuszowa, X edycja wiedzowych zmagań odbyła się w poniedziałek 11 kwietnia, a wyjątkowym gościem wydarzenia była gwiazda TVN – Tomasz Zubilewicz.

W czasie zmagań swą wiedzę z zakresu geografii naszego kraju – poszerzoną o zagadnienia krajoznawcze oraz wiadomości o powiecie tureckim – prezentowali uczniowie szkół średnich i gimnazjów. Konkurs „Znaszli swój kraj” organizowany jest od 10 już lat przez nauczycieli geografii I LO im. T. Kościuszki w Turku przy współpracy ze Starostwem Powiatowym i Nadleśnictwem w Turku. Tradycyjnie w rolę prowadzącego wcielił się niezastąpiony Witold Wojciechowski. W pierwszy etapie zmagań uczestnicy indywidualnie zmierzyli się pisemnym testem. Wyłoniona w ten sposób 12 najlepszych stworzyła 4 mieszane grupy, które starły się ze sobą w czasie quizu.

reklama

 

Wiedzowa rywalizacja zakończyła się następującym rozstrzygnięciem:

reklama

I miejsce - Maciej Wichrowski, Justyna Głowacka, Martyna Dziamara;
II miejsce – Bartosz Łysiak, Aleksander Karbowy, Dominika Wolf;
III miejsce – Mateusz Wodziński, Krzysztof Trocha, Alicja Sobiś;
IV miejsce – Aleksandra Grzelewska, Patrycja Pawicka, Natalia Muszyńska.

Nim rozpoczął się konkurs, uczniów opowieściami o telewizji „od kuchni” i synoptyce fascynował wspomniany Tomasz Zubilewicz. Popularny prezenter pogody w czasie swej prelekcji tryskał humorem, a nastolatkowie dowiedzieli się w jaki sposób on - nauczyciel geografii stał się popularnym człowiekiem mediów. Kolejny przyjazd Tomasza Zubilewicza do Turku nie był przypadkowy, gdyż gwiazdę telewizji TVN i Witolda Wojciechowskiego wiele łączy. Znajomość obu gentlemanów sięga min. do okresu służby wojskowej, o czym także usłyszeli obecni w licealnej auli. 

AW

Podobne artykuły

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło...

Ruszyły Matury 2020. Do egzaminu przystąpiło 572...

8 czerw.
Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

Wideo: Szkoły średnie zapraszają ósmoklasistów....

5 czerw.
Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

Sukces Agaty Drabiny - Mobilna Pracownia...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama