poniedziałek 21 września 2020

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

reklama

Turkowskie LO po raz drugi z Certyfikatem Wiarygodnej Szkoły

Turkowskie LO po raz drugi z Certyfikatem Wiarygodnej Szkoły - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Turku zajęło wysoką pozycję wśród Liceów Ogólnokształcących w całym regionie otrzymując Certyfikat Wiarygodnej Szkoły. Wyróżnienie to przyznawane jest w oparciu o wyniki z egzaminów maturalnych i Edukacyjnej Wartości Dodanej opracowanej przy współpracy z Ministerstwem Edukacji przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Szkoła w czterech podsumowaniach egzaminów maturalnych uzyskała bardzo dobre wyniki i wysoką efektywność mierzoną w EWD i  otrzymała Ogólnopolskie Wyróżnienie Wiarygodna Szkoła. Jest ono dedykowane najlepszym szkołom w całej Polsce. Program ten, został przygotowany przy aktywnym udziale dyrektorów oraz zaopiniowany przez ekspertów, którzy współpracują z Ministerstwem Edukacji.

reklama

Głównym celem Programu jest wyróżnienie tych placówek dydaktycznych, które dzięki właściwemu poziomowi nauczania osiągają bardzo dobre wyniki z egzaminów maturalnych oraz wysoką efektywność mierzoną w EWD. Udział w Programie jest także potwierdzeniem, że szkoła posiada właściwą infrastrukturę i gwarantuje bezpieczeństwo swoim uczniom. Tym samym zostaje potwierdzone, że szkoła jest zarządzana skutecznie i na wysokim poziomie.

- Otrzymanie po raz drugi tego Certyfikatu to dla nas satysfakcja i potwierdzenie, że jesteśmy naprawdę „Wiarygodną Szkołą" – powiedziała Dyrektor I LO Danuta Szczepanik.

materiał prasowy

Turkowskie LO po raz drugi z Certyfikatem Wiarygodnej Szkoły

Podobne artykuły

Gmina Przykona laureatem tytułu

Gmina Przykona laureatem tytułu "Samorząd 30-lecia...

31 st.
Turkowski PUP nagrodzony za dobrą pracę.

Turkowski PUP nagrodzony za dobrą pracę.

30 st.
Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z...

Miranda Spółka z o.o. pierwsza w Polsce z licencję...

08-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama