piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Cała piątka czyta

Cała piątka czyta
 

W ramach ogólnopolskiej akcji masowego czytania wspierającej i promującej czytelnictwo ph.  ..Jak nie czytam, jak czytam" 10 czerwca uczniowie z całej Polski zebrali się w swoich szkołach, aby wspólnie czytać. Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku z rozmachem przystąpiła do akcji, której głównym celem było promowanie czytania i książek, inicjowanie mody na czytanie oraz pokazanie nieczytającym, że czytanie jest trendy.

Zgodnie z założeniami organizatora o godz. 10.00 cała społeczność szkolna spotkała się w auli szkoły, aby ustanowić rekord czytania w jednym momencie. Uczniowie wcześniej przynieśli z domu swoje ulubione książki i przez 10 minut wspólnie czytali to, na co mieli ochotę. Czytali cicho, ,,pod nosem", czytali sobie wzajemnie fragmenty, które zrobiły na nich wrażenie, polecali sobie książki.

reklama

To jednak nie koniec. W samo południe uliczkami sąsiadującymi ze szkołą przeszedł pochód uczniów, który pokazywał mieszkańcom, że dzieci z ,,Piątki" czytają, a samo czytanie jest modne i atrakcyjne. Podczas happeningu uczniowie prezentowali napotkanym mieszkańcom ulubione książeczki. a niesione plakaty i transparenty zapraszały do czytania. Chociaż czytanie odbywa się zazwyczaj w ciszy, tym razem uczniowie zrobili totalny hałas, aby wywołać ludzi na balkony i pokazać, że lubią czytać.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy marszu zebrali się na dziedzińcu szkoły, aby na całe gardło wykrzyczeć hasło ,,CZYTANIE JEST TRENDY!!!". A zrobili to tak głośno i przekonująco, że każdy nieczytający niedowiarek musiał uwierzyć.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.
Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku...

Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku...

19 mrz.
Trwa nabór do szkół i przedszkoli. Rodzicu,...

Trwa nabór do szkół i przedszkoli. Rodzicu, masz...

5 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama