piątek 17 września 2021

Franciszka, Lamberty, Narcyza

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

CBA odwiedzi Urząd Miejski? Było do wzięcia 200 000 zł, ale nikt opłaty nie pobrał

CBA odwiedzi Urząd Miejski? Było do wzięcia 200 000 zł, ale nikt opłaty nie pobrał - foto: freeimages.com / Marcin Krawczyk
foto: freeimages.com / Marcin Krawczyk  

W dniu 20 czerwca odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Turku. W czasie obrad sprawozdanie ze swoich działań przedstawił burmistrz Romuald Antosik. Włodarz Turku wskazywał, że nawet teraz potrafi zaskoczyć go to, co działo się w Urzędzie za czasów poprzednich władz. Przykładem tego mają być wykryte nieścisłości w pobieraniu opłat planistycznych.

Romuald Antosik mówił o tym, iż do budżetu nie trafiły spore pieniądze, które powinny tam trafić. – W pewnym sensie przypadkowo pracownicy dotarli do takiej informacji, że nie były pobierane opłaty planistyczne w latach poprzednich. Dlatego też zarządziłem kontrolę, audyt. Pobieranie opłat planistycznych jest obowiązkiem władz miasta, władz gminy. Okazało się, że nie została pobrana opłata planistyczna, ale na szczęście pracownicy to wyłapali w porę, mamy na to 5 lat i w tym przypadku mamy jeszcze czas naliczyć opłatę planistyczną od firmy, która zakupiła teren w Turku. Jest to kwota około 200 000 zł.

reklama

Romuald Antosik wyjaśniał, że opłata planistyczna występuje wtedy, gdy Rada Miejska zmienia plan zagospodarowania przestrzennego i występuje możliwość zwiększenia wartości gruntu, który podlega właśnie zmianie. Wtedy potrzebny jest rzeczoznawca, który określi, czy wartość wzrosła czy nie.

W tym przypadku w 2014 roku ta opłata planistyczna niestety nie została pobrana. Nie wiem z jakiego powodu. Nie chcę tego tematu rozwijać, gdyż rozważam zgłoszenie tego do odpowiednich organów, żeby to sprawdziły. Może się tak zdarzyć, że nie jesteśmy świadomi, a gdzieś z roku 2011 czy 2012 również nie były pobrane opłaty planistyczne, a przecież to są dochody miasta. Takie są problemy w mieście i je również trzeba rozwiązywać – mówił burmistrz dodając, że radni powinni wiedzieć o takich sytuacjach.

Czy burmistrzowi nie zabraknie determinacji i wyjaśni sprawę np. z pomocą CBA? Przekonamy się niebawem.

AW

CBA odwiedzi Urząd Miejski? Było do wzięcia 200 000 zł, ale nikt opłaty nie pobrał

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska...

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska za...

27 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama