sobota 26 września 2020

Cypriana, Justyny, Łucji

reklama

Wakacyjne remonty większe, niż przed rokiem

Wakacyjne remonty większe, niż przed rokiem
 

W prawie wszystkich miejskich przedszkolach oraz we wszystkich szkołach podstawowych i gimnazjach trwają prace remontowe. To przygotowanie placówek na powrót dzieci w nowym roku szkolnym.

W czterech, z sześciu miejskich przedszkoli prowadzone są prace remontowe. W tym roku na wakacyjne modernizacje w przedszkolach przeznaczona została kwota 220.310 złotych. W Przedszkolu Samorządowym nr 4 przy ul. Stawickiego w Turku modernizowana jest sala zajęć. Koszt to 37 tys. złotych. W Przedszkolu Samorządowym nr 5 na ul. Smorawińskiego, właśnie przystąpiono do modernizacji ogrodzenia i tarasu od strony północnej. Wartość prac w „Słonecznym” przedszkolu przekracza 51 tys. zł. Największe remonty prowadzone są w Przedszkolu Samorządowym nr 6 przy ul. Kączkowskiego, czyli u Kubusia Puchatka. Tutaj modernizowane są pomieszczenia kuchenne. Remont ma kosztować blisko 74 tys. zł. Sala zajęć wraz z łazienkami remontowana jest w Przedszkolu Samorządowym nr 8, przy ul. Browarnej. Koszt prac w „Ósemce” to niemal 57 tys. zł.

reklama

Remonty trwają we wszystkich trzech miejskich szkołach podstawowych. Łącznie kosztować będą 275.894 złote. W najstarszej podstawówce, czyli „Jedynce”, trwa modernizacja pomieszczeń biblioteki. Koszt to 92.817 złotych. W Szkole Podstawowej nr 4, za sumę 85.845 złotych, modernizowane są sanitariaty na pierwszym piętrze i sala zajęć. Z kolei uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 we wrześniu nie poznają swoich szatni. Właśnie szatnie i dwie sale lekcyjne są modernizowane, a za prace w „Piątce” Miasto zapłaci 97.229 złotych.

Sanitariaty remontowane są w obu turkowskich gimnazjach. W „Jedynce” prace trwają w segmencie B szkoły (koszt to 56.200 złotych), zaś w „Dwójce” u dziewcząt na drugim piętrze (koszt 65.317 złotych).

Łącznie na wakacyjny remont bazy oświatowej Miasto Turek planuje wydać sumę 617.722 złotych. To o 65.000 złotych więcej niż w ubiegłym roku. Wszystko po to, aby w nowym roku szkolnym przedszkolaki i uczniowie czuli się lepiej w swoich placówkach, zaś komfort pracy z dziećmi i młodzieżą był wyższy.

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

z wczoraj
50-lecie par małżeńskich. Odznaczeni za miłość...

50-lecie par małżeńskich. Odznaczeni za miłość i...

z wczoraj
Sukcesy zawodników Striker Turek. Szymon...

Sukcesy zawodników Striker Turek. Szymon Kałużny...

z wczoraj

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama