sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Burmistrz Antosik obniży ceny śmieci

Burmistrz Antosik obniży ceny śmieci - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Przy okazji wczorajszych konsultacji społecznych dot. budowy nowego ciągu komunikacyjnego w rejonie ulic 650-lecia oraz Dąbrowskiego burmistrz Romuald Antosik poinformował mieszkańców, że w najbliższym czasie doprowadzi do obniżki cen śmieci segregowanych. Nowa kwota będzie niższa o 1,10 zł i wyniesie 12 zł.

- Składam wniosek do Rady Miasta o obniżenie cen śmieci mieszkańcom Turku – poinformował podczas dzisiejszego briefingu Burmistrz Romuald Antosik. Głosowanie nad propozycją włodarza odbędzie się pod koniec września. Przy obecnym układzie sił w Radzie Miasta Turek wniosek burmistrza powinien bez problemu zostać uchwalony.

reklama

Na spotkaniu z mediami Antosik przypomniał, że zmiany te są możliwe dzięki większości radnych z ugrupowania Ziemia Turkowskia oraz ich koalicjantów z Prawa i Sprawiedliwości oraz trójki radnych niezależnych. To właśnie dzięki nim nie udało się Radzie Miasta uchylić uchwał obejmujących miejskim systemem śmieciowym nieruchomości niezamieszkałych.

Wszyscy mieszkańcy, którzy dotychczas płacili 13,10 zł za śmieci segregowane będą teraz płacić 12 zł. Cena za śmieci nieposegregowane pozostanie na dotychczasowym poziomie.

Kiedy mieszkańcy odczują zmiany w lokalnym prawie? - Przed Bożym Narodzeniem turkowianie będą płacić już mniej – zapewnia burmistrz Antosik.

reklama

Przypomnijmy, że pod koniec lutego bieżącego roku część rady próbowała uchylić podjęte wcześniej uchwały, które m.in. włączały nieruchomości niezamieszkałe do miejskiego systemu opłat za śmieci. Uchwał nie udało się uchylić, gdyż 10 radnych była „za” ale kolejnych 10 „przeciw”. Głosowanie podzieliło Radę Miasta Turek i w konsekwencji doprowadziło do zmiany układu sił w radzie oraz do powstania nowej koalicji.

md

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama