piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

O korzyściach nauki języków w auli LO

O korzyściach nauki języków w auli LO - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

Promowanie nauczania języków obcych jest jednym z działań ukierunkowanych na rozwój innowacyjnej gospodarki w powiecie tureckim. W związku z tym w naszym powiecie trwają obecnie Dni Języków Obcych, które rozpoczęły się dziś od konferencji pod hasłem „Języki obce do zadań specjalnych”. Zgromadzenie odbyło się wewnątrz auli liceum w Turku i dotyczyło rozmów na temat nauki języków obcych na rzecz zatrudnienia.

Po rozpoczęciu konferencji swoje przemówienie wygłosił wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Wojciech Jankowiak, którego wypowiedź była niejako wstępem do poruszenia dalszych dyskusji. Wicemarszałek nie tylko nadmienił o tym, jak ważną rolę odgrywa kapitał ludzki w rozwoju gospodarki, ale również skłonił słuchaczy do refleksji nad nową wizją naszego regionu. Po jego wypowiedzi rozpoczęły się dyskusje na temat wielojęzyczności oraz o tym w jaki sposób ją definiować. O tych zagadnieniach opowiedziała nam dr Anna Stolarczyk- Gembiak z PWSZ Konin.

reklama

Wydawać by się mogło, że rozmawiając o wzrastających potrzebach językowych w biznesie, mówimy o kwestiach oczywistych. Niemniej jednak w przypadku dzisiejszej konferencji zyskaliśmy wiedzę opartą na życiowych doświadczeniach osób, które kilkanaście lat temu nie mogły liczyć choćby na takie możliwości, jakie daje program Erasmus, ale mimo to z powodzeniem nauczyły się języków obcych. O praktycznych aspektach nauki języka obcego w ramach programu Erasmus, opowiedziała prof. Dr hab. Barbara Lewandowska- Tomaszczyk z PWSZ w Koninie.

Obecnych zaciekawił również wykład pt. „New Skills Agenda for Europe”, wygłaszany przez Posła do Europarlamentu Andrzeja Grzyba. Ale nie był to jedyny ciekawy wykład dzisiejszej konferencji. W zabawny sposób o nauce języka obcego opowiedział dr Piotr Kwieciński – wiceprezes Europejskiej Unii Lekarzy Weterynarii Wolnej Praktyki. W dodatku przedstawił uczniom liceum własne metody nauki języka angielskiego.

Szczególnie istotną wypowiedzią w odniesieniu do naszego powiatu, była wypowiedź Witolda Jareckiego – dyrektora Sun Garden Polska. Jego zdaniem atrakcyjny pracownik, to fachowiec i osoba biegle mówiąca w języku niemieckim. 90% maszyn w firmie podlega zagranicznym serwisom. Negocjacje, reklamacje, ustalanie terminów – to wszystko wymaga znajomości języka obcego. Takie zdanie mają również inni przedsiębiorcy z naszego powiatu.

reklama

Konferencja jeszcze bardziej uzmysłowiła jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość języków obcych, ale oprócz umiejętności porozumiewania się, warto sięgnąć po wiedzę na temat obyczajów i kultury prowadzenia biznesu w innych krajach.

go

Podobne artykuły

Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

Wideo: Jest wykonawca i zabezpieczone środki na...

3 wrz.
Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją...

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją szpitala i...

1 wrz.
Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

1 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama