piątek 20 czerwca 2025

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Harcerski start

Harcerski start
 

24 września harcerze z powiatu tureckiego spotkali się na Harcerskim Starcie, aby wspólnie rozpocząć nowy rok harcerski.

W przepiękne sobotnie przedpołudnie, w parku przy Miejskim Domu Kultury, spotkali się przedstawiciele następujących drużyn: 8 Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Europejczycy” działającej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku, 58 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Rivendell” działającej przy Liceum Ogólnokształcącym w Turku oraz przy Gimnazjum nr 1 w Turku, 12 Drużyny Starszoharcerskiej „Iskry” działającej w Gimnazjum w Malanowie, 15 Drużyny Starszoharcerskiej „Stonoga” działającej w Gimnazjum we Władysławowie, 5 Drużyny Harcerskiej „Cztery żywioły” oraz 7 Gromady Zuchowej „Leśne skrzaty” ze Szkoły Podstawowej we Władysławowie.

reklama

Spotkanie rozpoczęło się wspólnym apelem, podczas którego przyboczni złożyli raport druhnie komendantce. Na uczestników czekało wiele niespodzianek. Jedną z nich była gra terenowa na terenie naszego miasta.

Tegoroczna edycja przenosiła nas w fascynujący świat Tolkiena. Harcerze otrzymali poważne zadanie do zrealizowania – musieli uratować Śródziemie. Aby misja zakończyła się powodzeniem należało zabić smoka Smauga, celując do niego z łuku, pod okiem elfa przepięknej urody.

Po drodze spotkali Gandalfa, wraz z którym przyrządzali magiczny eliksir, Krasnoluda, któremu należało udzielić pierwszej pomocy i odszyfrować runy. W survivalowych technikach można było podszkolić się u Thorina Dębowej Tarczy.

W Turkowskim parku czatowała grupa trolli, które tarasowały dalszą drogę. Na szczęście wszystkie drużyny miały wiele pomysłów jak je oślepić. W Rynku, przy fontannie, czekał czarodziej Radagast. Ten słynny ekolog ubolewał nad zanieczyszczeniem wód. Pomysłowi harcerze podpowiedzieli mu jak może przefiltrować wodę, by nadawała się do spożycia.

reklama

W nagrodę za uratowanie Śródziemia na wszystkich czekała grochówka. Naładowani nową energią rozpoczynamy kolejny rok harcerskiej pracy. Czuwaj!

materiał prasowy

Gracjan Oblizajek dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Podobne artykuły
Wielkanocny klimat w Turku. Ogromne pisanki...

Wielkanocny klimat w Turku. Ogromne pisanki zdobią deptak 650-lecia a w...

13 kw.

"Kochaj czynem" czyli Betlejemskie Światło Pokoju przekazane...

24-12-2024
 Betlejemskie Światło Pokoju już w Turku....

Betlejemskie Światło Pokoju już w Turku. Odbierz w najbliższą...

16-12-2024
Vader po raz kolejny w Turku! Wyjątkowy...

Vader po raz kolejny w Turku! Wyjątkowy koncert w ramach jubileuszu...

05-11-2024
Harcerska Służba Lednica. Hufiec ZHP Turek...

Harcerska Służba Lednica. Hufiec ZHP Turek wspierał spotkanie w Lednicy

04-06-2024
Czeka las i jezioro! Najlepsza letnia przygoda...

Czeka las i jezioro! Najlepsza letnia przygoda z harcerzami tylko z...

05-04-2024

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama