sobota 08 sierpnia 2020

Izy, Rajmunda, Seweryna

reklama

Antosik: Potrzebne jest merytoryczne podejście do spraw szkolnictwa

Antosik: Potrzebne jest merytoryczne podejście do spraw szkolnictwa - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Podczas dzisiejszego wystąpienia na miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce w Szkole Podstawowej nr 5, burmistrz Romuald Antosik odniósł się do planowanej reformy oświaty, a także do zamieszania medialnego po ostatniej nadzwyczajnej sesji miejskiej dotyczącej optymalizacji wydatków na szkolnictwo.

- Planowana przez MEN reforma szkolnictwa wymaga mądrych i rozważnych przygotowań. Dlatego podjęliśmy działania zmierzające do przygotowania turkowskiej oświaty na mające nastąpić zmiany. Wiemy, jak zoptymalizować wydatki, aby przedszkola i szkoły w Turku weszły w nowy system ze spokojem. Wszelkie działania podejmowane będą wspólnie z dyrektorami placówek oświatowych oraz z nauczycielami i ich reprezentantami. Decyzje nie będą podejmowane bez udziału najbardziej zainteresowanych - przedstawicieli oświaty. Wszystko z myślą o przyszłości naszego miasta. Wspólnie, nieustannie będziemy dążyć do tego, aby oświata w Turku była na jak najwyższym poziomie, przy optymalnym wykorzystaniu posiadanych środków - mówił na dzisiejszej uroczystości Antosik.

reklama

Burmistrz apelował także do turkowskich nauczycieli, jako osób, które mają kwalifikacje do zabierania głosu na temat turkowskiej oświaty, o spokój i merytoryczne podejście do spraw szkolnictwa: - Nikt inny, jak właśnie Wy – nauczyciele - wiecie, że wiedzę przekazuje się i zdobywa w ciszy i skupieniu, a nie w oparach jazgotu politycznego. Tymczasem ci, którzy powinni milczeć, tego nie rozumieją i wciąż publicznie zabierają głos.

Podobne artykuły

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za...

Wotum zaufania i absolutorium dla Burmistrza za 2019...

3 lip.
Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta...

Listy do redakcji: Stanowisko Burmistrza Miasta w...

15 czerw.
Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

Przedszkola i żłobki w mieście nadal zamknięte....

4 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama