niedziela 27 listopada 2022

Franciszka, Kseni, Maksymiliana

3°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nowa droga na Wyszyńskiego 3

Nowa droga na Wyszyńskiego 3
 

Mieszkańcy ul. Wyszyńskiego 3 powinni być zadowoleni, gdyż została wybudowana droga dojazdowa do ich bloku. Wcześniej, przez wiele lat nie mogli na to liczyć.

O wybudowanie drogi dojazdowej apelowali mieszkańcy, zaś w ich imieniu interpelację składał radny Radosław Idzikowski. Burmistrz Romuald Antosik zgodził się, że w tym miejscu droga jest potrzebna. Stanowi ona jedyny dojazd do bloku nie tylko dla samych mieszkańców, ale przede wszystkim dla służb, takich jak pogotowie, straż pożarna czy policja.

reklama

Patrz też: Tak rok temu mieszkańcy Wyszyńskiego 3 pisali o swoim problemie

Budowa drogi rozpoczęła się we wrześniu tego roku. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o. w Turku. W miejsce rozjeżdżonej, dziurawej drogi, powstał trakt długości około 150 m z kostki brukowej w trzech kolorach. Wybudowane zostały progi zwalniające oraz podłoże z kostki pod stojaki na rowery. Z nowej drogi mogą korzystać służby miejskie oraz mieszkańcy, z zastrzeżeniem, że czas postoju nie może przekroczyć 15 minut.

Droga kosztowała 99.540 zł. Dzisiaj, tj. 26 października 2016 r., odbył się odbiór techniczny miejskiej inwestycji. Burmistrz Romuald Antosik osobiście pytał mieszkańców, czy są zadowoleni z nowej drogi. Wszyscy pozytywnie wyrażali się o wybudowanej drodze podkreślając, że nie spodziewali się, aby tak szybko powstanie.

materiał prasowy

2
3
4

Podobne artykuły

W Bądkowie mają nową drogę

W Bądkowie mają nową drogę

17 list.
Ciach! I gminy połączone! Nowa droga na mapie...

Ciach! I gminy połączone! Nowa droga na mapie...

13 czerw.
Nowa ulica na Osiedlu Wyzwolenia ma być gotowa...

Nowa ulica na Osiedlu Wyzwolenia ma być gotowa już w...

23 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama