piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Bohaterowie lektur w G2

Bohaterowie lektur w G2
 

Dnia 26 października 2016r. w Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku odbyła się akcja szkolna pod hasłem „Mój ulubiony bohater książkowy”. Na korytarzach pojawiły się postaci literackie, historyczne i baśniowe.

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem działań jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W tym roku tematem przewodnim święta jest hasło: “Książka to dopiero początek”.

reklama

Stąd też nasza akcja szkolna. W konkursie pod hasłem „Mój ulubiony bohater książkowy” wyłonieni zostali zwycięzcy spośród uczniów klas I, II i III. Nagrodzony został także nauczyciel. Ocenie podlegały: pomysłowość, oryginalny strój i podobieństwo do postaci literackiej.

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona – powiedział Albert Einstein. Okazało się, że wyobraźnia uczniów nie zna granic. Gimnazjaliści za najlepsze stroje zostali nagrodzeni. Otrzymali książki i nagrody rzeczowe. Na zakończenie przytoczone zostały słowa Jarosława Iwaszkiewicza „Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów”. Wszystkim przekazano życzenia wspaniałych wrażeń w poszukiwaniu własnego świata w czasie czytania książek.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

Nauka popłaca! Ponad 400 najlepszych uczniów...

08-09-2019
Wielki sukces turkowskiej oświaty

Wielki sukces turkowskiej oświaty

25-06-2018

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama