wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Maraton głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku

Maraton głośnego czytania w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku
 

W czwartek, 27 października w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku odbył się Maraton Głośnego Czytania utworów Jana Brzechwy w 50. rocznicę śmierci autora. Maraton zorganizowanym był we współpracy z MBP w Turku w ramach święta bibliotek szkolnych obchodzonego od lat w październiku.

To nietypowe spotkanie z książką skierowane było do uczniów klas 1-3 oraz zaproszonych grup przedszkolnych z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Turku. Imprezie przyświecał główny cel – propagowanie czytania dzieciom jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju psychicznego, społecznego i moralnego.

reklama

Podczas Maratonu Głośnego Czytania w roli lektorów wystąpili: Dyrektor MBP w Turku pani Ewelina Derucka, pracownik MBP w Turku pani Cecylia Ciołek, kierownik klubu Spółdzielni Mieszkaniowej „Tecza” pani Joanna Kotarska, uczniowie klas VI, pani kadrowa Aleksandra Limiera - Karska, nauczyciel wych. przedszkolnego pani Jolanta Płóciennik, pedagog szkolny pani Katarzyna Janas.

W trakcie Maratonu dzieci wysłuchały zróżnicowanych tematycznie wierszy np. Leń, Na straganie. Jajko, Chrząszcz oraz innych pełnych dowcipu, humoru i fantazji. Czytanie przeplatane było recytacją wiersza Sum w wykonaniu ucznia klasy IIIc Aleksandra Joachimowskiego oraz wspólnym śpiewaniem piosenki będącej muzyczną adaptacją wiersza „Na Wyspach Bergamutach”.

Na zakończenie imprezy czytelniczej, w podziękowaniu za krzewienie wśród uczniów pięknej idei czytania wszystkim osobom czytającym wręczono dyplomy. Spotkanie literackie przebiegało w radosnej atmosferze, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.

reklama

Materiał prasowy

Podobne artykuły

"Czwórka" dla lasu i dla ludzi

21 wrz.
Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

31 sierp.
W Tuliszkowie czytali wśród drzew

W Tuliszkowie czytali wśród drzew

28 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama