poniedziałek 06 lipca 2020

Dominiki, Jaropełka, Łucji

reklama

Turek cały w śniegu! Czy na święta powróci taki widok?

Turek cały w śniegu! Czy na święta powróci taki widok? - Foto: Wiesław Karbowy
Foto: Wiesław Karbowy 

Śnieg powoli zanika, a jeszcze wczoraj pokrywał całe miasto. Długoterminowe prognozy pogody nie wróżą opadów śniegu, a przez kilkanaście kolejnych dni będzie towarzyszyła nam raczej jesienna aura z kilkustopniowym ciepłem. Czy po raz kolejny Święta Bożego Narodzenia przypominać będą te z Australii? No, może nie przesadzajmy. Takiego ciepła na pewno nie będzie! Ale być może na śnieg też nie mamy co liczyć. Jeśli spełni się ten niezupełnie zadowalający scenariusz, pozostanie nam w święta odpalić fotografie Wiesława Karbowego.

CIEKAWOSTKA: Jak podają internetowe źródła, pierwsze fotografie z lotu ptaka sięgają roku 1858, ich autorem był niejaki Nadar, a właściwie Gaspard-Félix Tournachon. Zdjęcie przedstawiało Paryż i okolice Łuku Triumfalnego. Fotografia powstała przy użyciu magnezji jako sztucznego oświetlenia, a czas naświetlania tej fotografii wynosił 18 minut. Niestety, jego zdjęcia nie przetrwały, dlatego jedyne zachowane zdjęcie z lotu ptaka to fotografia przedstawiająca Boston w USA. Fotografia powstała niedługo później, bo w 1860 roku. Autorem tej fotografii był James Wallace Black.

reklama

go

Podobne artykuły

Oko w oko z wilkiem w turkowskich lasach.

Oko w oko z wilkiem w turkowskich lasach.

1 maj.
Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

Jasełka w Szkole Podstawowej w Kunach

29-12-2019
Jasełka w ZS-P w Dobrej

Jasełka w ZS-P w Dobrej

25-12-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama