czwartek 27 luty 2020

Gabrieli, Liwii, Leonarda

reklama

Już w sobotę: Wielki piknik ekologiczny w Gimnazjum nr 1

Już w sobotę: Wielki piknik ekologiczny w Gimnazjum nr 1
 

Już w najbliższą sobotę, 19 listopada 2016 r., w Gimnazjum nr 1 w Turku odbywać się będzie piknik pod nazwą „Ekologicznie postępujemy, więc segregujemy”.

Impreza rozpocznie się o godz. 10.00, zakończenie przewidziane zostało na godz. 14:00. Piknik otworzy Burmistrz Miasta, po czym rozpoczną się ekologiczne zmagania. Fundacja Ekologiczna „Arka” zorganizuje zielone kino rowerowe, w którym uczestnicy pedałując na rowerach wytworzą prąd napędzający komputer i rzutnik wyświetlający ekologiczny pokaz multimedialny. Na rowerach zamontowane będą też specjalne liczniki, pokazujące ile prądu wytwarza każdy z uczestników. Kolejną propozycją będzie eko memory czyli przestrzenna gra edukacyjna, której kolorowe plansze prowadzą uczestników przez różnorodne zagadnienia związane z naszymi codziennymi nawykami. W eko-memory będzie można grać indywidualnie lub grupowo. Do dyspozycji uczestników pikniku będzie także gigantyczna gra planszowa o segregacji śmieci, w której dzieci czy młodzież same staną się pionkami, a przesuwając się po polach będą mieli zadawane pytania z tematyki odpadów.

reklama

Po godz. 10.15 w sali gimnastycznej rozpocznie się pokaz mody w wykonaniu laureatów wyłonionych w konkursie na najciekawszy strój wykonany z wykorzystaniem odpadów komunalnych. Wtedy też nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy strój i wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym. Z kolei uczniowie, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, o godz. 10.30 przystąpią do testu wiedzy o segregacji odpadów. Na godz. 11.00 zaplanowane zostało rozstrzygnięcie konkursu plastycznego tematyce ekologicznej, do którego przystąpiły przedszkola i szkoły.

W trakcie pikniku na scenie wystąpią dzieci z turkowskich przedszkoli. Będzie też okazja do sfotografowania się z Łosiem Czystosiem i z Turem. Głodni będą mogli posilić się ciepłą zupą. Swoje stoiska będzie prezentować Urząd Miejski w Turku oraz turkowskie szkoły. O godz. 13.00 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najciekawszą instalację, wykonaną z wykorzystaniem odpadów komunalnych i wręczone zostaną nagrody laureatom.

źródło: miastoturek.pl

Już w sobotę: Wielki piknik ekologiczny w Gimnazjum nr 1

Podobne artykuły

Konkurs

Konkurs "Ekologiczny karmnik przyjazny ptakom"...

25-11-2019
Międzyszkolny  turniej  ekologiczny w SP4

Międzyszkolny turniej ekologiczny w SP4

25-10-2019
Przedwyborcza debata ekologiczna w Turku

Przedwyborcza debata ekologiczna w Turku

03-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama