środa 05 sierpnia 2020

Emila, Karoliny, Kary

reklama

Czterdziestolecie pracy artystycznej Lecha Lamenta

Czterdziestolecie pracy artystycznej Lecha Lamenta
 

W sobotę 19 listopada 2016 r. w Muzeum Miasta Turku odbyło się otwarcie wystawy „Kalejdoskop”, która prezentuje dorobek Lecha Lamenta, urodzonego w 1955 r. w Turku, autora sztuk teatralnych, widowisk dla dzieci, twórcę różnych rodzajów sztuk plastycznych, tj. malarstwa, rysunku, grafiki, grafiki komputerowej, płaskorzeźby, kompozytora piosenek, autora szesnastu zbiorów wierszy m. in. „Lęk przestrzeni”, „Strategia bezmiarów”, „Królestwo modliszki” „Zatrzymane obrazy” czy tego ostatniego, prezentującego wiersze zebrane - „Turkowskie impresje”.

Wyeksponowana na muzealnych krużgankach wystawa została zainaugurowana przez dyrektora muzeum p. Bartosza Stachowiaka, który nie tylko powitał zebranych, ale także przybliżył sylwetkę jubilata i jego zaangażowanie w krzewienie na lokalnym gruncie sztuki.

reklama

W dalszej części wernisażu autor krótko przybliżył historie prezentowanych prac, technikę ich powstania oraz ogłosił także bardzo ważną informację dotyczącą przekazania grafik do miejscowego muzeum, wzbogacając tym samym kolekcję miejscowych artystów już wcześniej znajdujących się w zbiorach muzeum w Turku. Dyrektor muzeum wraz z Panią dyrektor biblioteki Eweliną Derucką wręczyli autorowi list gratulacyjny, kwiaty oraz symboliczny prezent.

Następnie przybyli goście mogli przejść na galerię i wśród prac Lecha Lamenta oddać się podróży w przestrzeń, podziwiając kolorowy „Kalejdoskop” prac autora. Ten szczególny dla artysty dzień zechciało świętować z nim ponad osiemdziesiąt osób.

Wystawę „Kalejdoskop” można oglądać w krużgankach (na piętrze) od 19 listopada 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Serdecznie zapraszamy!

reklama

materiał prasowy

Podobne artykuły

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

20 lip.
Trzy sztuki w Antarktyce - nowa wystawa w muzeum

Trzy sztuki w Antarktyce - nowa wystawa w muzeum

2 czerw.
Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego...

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

6 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama