poniedziałek 26 września 2022

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Czterdziestolecie pracy artystycznej Lecha Lamenta

Czterdziestolecie pracy artystycznej Lecha Lamenta
 

W sobotę 19 listopada 2016 r. w Muzeum Miasta Turku odbyło się otwarcie wystawy „Kalejdoskop”, która prezentuje dorobek Lecha Lamenta, urodzonego w 1955 r. w Turku, autora sztuk teatralnych, widowisk dla dzieci, twórcę różnych rodzajów sztuk plastycznych, tj. malarstwa, rysunku, grafiki, grafiki komputerowej, płaskorzeźby, kompozytora piosenek, autora szesnastu zbiorów wierszy m. in. „Lęk przestrzeni”, „Strategia bezmiarów”, „Królestwo modliszki” „Zatrzymane obrazy” czy tego ostatniego, prezentującego wiersze zebrane - „Turkowskie impresje”.

Wyeksponowana na muzealnych krużgankach wystawa została zainaugurowana przez dyrektora muzeum p. Bartosza Stachowiaka, który nie tylko powitał zebranych, ale także przybliżył sylwetkę jubilata i jego zaangażowanie w krzewienie na lokalnym gruncie sztuki.

reklama

W dalszej części wernisażu autor krótko przybliżył historie prezentowanych prac, technikę ich powstania oraz ogłosił także bardzo ważną informację dotyczącą przekazania grafik do miejscowego muzeum, wzbogacając tym samym kolekcję miejscowych artystów już wcześniej znajdujących się w zbiorach muzeum w Turku. Dyrektor muzeum wraz z Panią dyrektor biblioteki Eweliną Derucką wręczyli autorowi list gratulacyjny, kwiaty oraz symboliczny prezent.

Następnie przybyli goście mogli przejść na galerię i wśród prac Lecha Lamenta oddać się podróży w przestrzeń, podziwiając kolorowy „Kalejdoskop” prac autora. Ten szczególny dla artysty dzień zechciało świętować z nim ponad osiemdziesiąt osób.

Wystawę „Kalejdoskop” można oglądać w krużgankach (na piętrze) od 19 listopada 2016 r. do 31 grudnia 2016 r. Serdecznie zapraszamy!

materiał prasowy

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Podobne artykuły

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

19 sierp.
Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

5 sierp.

"Uprzejmie i szybko obsługujemy ludzi pracy" Wystawa...

16 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama