niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Gimnazjum nr 2 biło rekord Guinnessa w Warszawie

Gimnazjum nr 2 biło rekord Guinnessa w Warszawie
 

Na zaproszenie Artura Siódmiaka i jego Fundacji Akademii Sportu uczniowie Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Turku brali udział w biciu rekordu Guinnessa w największej lekcji w-f w historii.

To niesamowite wydarzenie z niepowtarzalną atmosferą i dużą ilością gwiazd sportu odbyło się w dniu 23 listopada 2016 r. w hali widowiskowo sportowej Torwar w Warszawie.

reklama

W jednym miejscu w ciągu całego dnia zebrało się ponad pięć tysięcy uczniów, którzy ćwiczyli w dziesięciu turach.

Zaangażowanie i entuzjazm uczestników „CAMPu” było ogromne, bo to niecodzienne przeżycie. Dodatkową atrakcją były spotkania z gwiazdami sportu i autografy.

reklama

Artur Siódmiak, Paweł Małachowski, Otylia Jędrzejczak, Paweł Zagumny, Andrzej Wrona. Monika Pyrek, Marek Kulbowicz, Milena Sadurek oraz Maja Włoszczowska, Tomasz Majewski i dariusz Michalczewsk chętnie rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.

To już trzeci tegoroczny rekord G-2. Po ustanowieniu rekordu miasta w aerobiku grupowym i uczestnictwie w rekordzie w resuscytacji, gimnazjaliści z Dwójki zostali rekordzistami Guinnessa w największej lekcji w-f.

Wszystko to możliwe jest dzięki dobrej współpracy Stowarzyszenia Kopernik Plus z dyrekcją szkoły. Dzięki zaangażowaniu dyr. Piotra Bińkowskiego uczniowie pierwszej klasy sportowej pojechali do Warszawy nie ponosząc żadnych kosztów. W zamian ambitnie i widocznie reprezentowali swoją szkołę i miasto. Tradycyjnym już zwyczajem dzięki gadżetom pozyskanym z Urzędu Miasta mogli podziękować koordynatorom programu za zaproszenie i obiecaną dalszą współpracę.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w...

Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w sportowym...

26 maj.
Tego jeszcze nie było. Pojedynek nauczyciele...

Tego jeszcze nie było. Pojedynek nauczyciele kontra...

14 maj.
Wideo: Alternatywne lekcje WF-u z Moniką Pyrek...

Wideo: Alternatywne lekcje WF-u z Moniką Pyrek już w...

29-11-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama