wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Lech Lament tylko o Turku. Niezwykła książka z okazji niezwykłego jubileuszu

Lech Lament tylko o Turku. Niezwykła książka z okazji niezwykłego jubileuszu
 

18 listopada, podczas Gali XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, odbywającej się w Stowarzyszeniu Przystań, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, miała niezwykła okazję do promocji najnowszego zbioru poezji Lecha Lamenta „Turkowskie impresje”. Książka ukazała się z okazji jubileuszu 40-lecia pracy twórczej turkowskiego poety, w serii wydawniczej „Bibliotheca Turcoviana”

Lech Lament, swój najnowszy zbiorek poetycki poświęcił przede wszystkim Turkowi. W swoich wierszach, w niezwykle malowniczy i liryczny sposób opisuje znane każdemu mieszkańcowi miejsca, takie jak ul. Ogrodowa, u. Chopina czy ul. Kaliska. W zbiorze opisane zostały także turkowskie murale czy dzieła Józefa Mehoffera.

reklama

Poeta upamiętnił również nieżyjących turkowian – Artura Jurgawkę, Włodzimierza Marczewskiego czy Wojciecha Wesołowskiego. Dzięki właśnie takiej tematyce wierszy najnowsza pozycja Wydawnictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku idealnie wpisała się w obchody 675-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu.

Z okazji jubileuszu Lecha Lamenta powstała specjalna limitowana edycja „Turkowskich impresji”, wydana w oprawie twardej, do której dołączona została płyta-niespodzianka. Krążek zawiera nagrania wierszy, odczytanych przez przyjaciół poety oraz piosenkę do tekstu jednego z utworów zamieszonego w zbiorze.

„Turkowskie impresje”, zarówno w wersji limitowanej, jak i tradycyjnej (oprawa miękka, bez płyty) zakupić będzie można podczas koncertu Turkowianie dla Turku, który odbędzie się w najbliższy piątek (25.11) o godz. 18.30 w Miejskim Domu Kultury w Turku. Książkę można również nabyć w Wypożyczalni dla Dorosłych i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku (ul. Dworcowa 5) oraz w Muzeum Miasta Turku (plac Wojska Polskiego 1). Cena publikacji to 10 zł – wydanie tradycyjne, oprawa miękka, 15 zł – wydanie limitowane, oprawa twarda z płytą.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

2
3
foto: M. Derucki4
foto: M. Derucki5
foto: M. Derucki6
foto: M. Derucki7
foto: M. Derucki8

Podobne artykuły

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

Przed nami plenerowy weekend. Wyjdźcie z domu i...

19 sierp.
Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

Kino pod chmurką, teatr powstańczy i ludowa...

5 sierp.
Otwarcie wystawy

Otwarcie wystawy "Czerń i biel" z okazji 45-lecia...

08-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama