wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Misiowe święto w Bibliotece

Misiowe święto w Bibliotece - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. W tym szczególnym dniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Literackie podróże Misia”.

W XI już edycji misiowego konkursu organizowanego w tym roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku oraz Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku udział wzięło aż 425 przedszkolaków. Konkurs rozstrzygano w trzech kategoriach wiekowych: 4-latki, 5-latki oraz 6-latki oraz w dwóch kategoriach środowiskowych: miasto Turek i powiat turecki. Z Turku napłynęło 167 prac, natomiast z powiatu 258. Warunków regulaminowych nie spełniało 10 prac.

reklama

Podczas poprzednich edycji dzieci rysowały m.in. misia w kosmosie, misia sportowca, czy też misia w świecie bohaterów wierszy Juliana Tuwima. W tym roku nasi milusińscy zmierzyli się z hasłem „Literackie podróże Misia”. Zadaniem uczestników było więc wykonanie ilustracji do ulubionego dziecięcego utworu literackiego (bajki, wiersza, opowiadania, legendy), przy czym prawdziwych bohaterów należało zastąpić misiami.

Jury w składzie: Agnieszka Wilkanowska – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 5, Ewa Ogrodowczyk – pracownik Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera oraz Emilia Pełka – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, stanęło przed nie lada wyzwaniem – spośród ogromu wspaniałych prac trzeba było wybrać te najlepsze.

Z miasta Turek wśród 4-latków pierwsze miejsce zajęła Sandra Wiśniewska z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka”, wyróżniono zaś Jagodę Ptak z Przedszkola Samorządowego Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały. W grupie wiekowej 5-latków nagroda powędrowała do Karola Przybylskiego z Przedszkola Samorządowego Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, wyróżnienie do Emilii Bloch-Bartczak z tego samego Przedszkola. Z grupy 6-latków nagrodzono Agatę Jagodzińską z Przedszkola Samorządowego Nr 7 im. Misia Uszatka w Turku, a wyróżniono Antoniego Janaszczyka z Przedszkola Samorządowego Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kubusia Puchatka w Turku.

reklama

Wśród prac wysłanych z obszaru powiatu tureckiego w kategorii 4-latków najładniejszą pracę wykonała Lena Błaszczyk z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie, wyróżniono zaś ilustrację Lilianny Karczewskiej z tego samego Przedszkola. Wśród 5-latków nagrodzono Lenę Michalak z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie, wyróżnienie powędrowało do Natalii Tomczak z Oddziału Przedszkolnego w Miłaczewie. W grupie dzieci najstarszych zwycięska okazała się praca Nikoli Herbich z Przedszkola Gminnego w Malanowie, na wyróżnienie zasłużył rysunek Natalii Pawlak z Przedszkola w Piekarach.

W Konkursie, ze względu na dużą ilość pięknych prac, przyznano także wyróżnienia dodatkowe. Otrzymali je: Anna Krygier z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie, Jonasz Kulig z tego samego Przedszkola, Julia Marciniak z Dziecięcego Kółka Plastycznego przy Gminnym Ośrodku Kultury we Władysławowie, Agata Polusik z Przedszkola Samorządowego Nr 7 im. Misia Uszatka w Turku, Weronika Miśko z Przedszkola Samorządowego Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kubusia Puchatka w Turku, Maria Zawada z Przedszkola w Przykonie oraz Anna Kędziora z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka” w Turku.

Po odebraniu nagród i słodkim poczęstunku dzieci obejrzały wspaniały występ uczniów Pani Izabeli Ochoty ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Turku.

Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

materiał prasowy

Podobne artykuły

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

Umowa na dowóz uczniów do szkół i wychowanków...

27 lip.
Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

20 lip.
Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów...

Europa oczami przedszkolaków oraz uczniów Szkoły...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama