sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Piękne tkaniny z całej Polski ozdobiły ściany muzeum

Piękne tkaniny z całej Polski ozdobiły ściany muzeum - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Już po raz jedenasty turkowskie muzeum jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej, którego ideą jest prezentacja prac tkaczy amatorów. Konkurs oraz wystawa organizowana jest przede wszystkim w celu promowania rzemiosła tkackiego, które należy do dziedzin wymierających. Wystawa konkursowa potrwa do 31 grudnia 2016.

W tegorocznym triennale wzięły udział 172 osoby, w tym 129 twórców dorosłych reprezentujących 23 kluby, 19 twórców indywidualnych, 24 dzieci z 2 klubów. Do wystawy konkursowej zgłoszono 220 tkanin. I nagrodę, czyli Złotego Tura otrzymała Magdalena Sielicka, II nagroda trafiła do Haliny Buczyńskiej, a III do Silvy Robak. I nagrodę w kategorii dzieci i młodzieży do 18 r.ż. otrzymała Amelia Strzępek, II nagroda została przyznana Wiktorii Grodzkiej, a III nagroda Lenie Lipińskiej.

reklama

Nagroda dla najlepszego Koła Tkaczy Amatorów „Złote Czółenko” została przyznana Pracowni Tkactwa Artystycznego „Penelopa” z Warszawy, a nagroda dla najlepszego młodzieżowego Koła Tkaczy Amatorów „Złote Czółenko” Centrum Kultury „Browar B” we Włocławku.

Podobne artykuły

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

20 lip.
Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego...

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

6 kw.
O powojennej architekturze Turku z Makarym...

O powojennej architekturze Turku z Makarym Górzyńskim

2 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama