sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

PGKiM z sukcesem zmniejszyło koszty działalności spółki

PGKiM z sukcesem zmniejszyło koszty działalności spółki - Foto: G. Oblizajek
Foto: G. Oblizajek 

W ubiegły piątek, 9 grudnia odbyła się konferencja zorganizowana przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w celu omówienia renowacji i modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej wykonanej w 2015 i 2016 roku. W trakcie spotkania podsumowano również zmiany jakich dokonano w spółce.

Żeby obniżyć koszty działalności spółki, w PGKiM konieczna była gruntowna reorganizacja. Wymagane było zmniejszenie kosztów utrzymania pracowników, a więc i obniżenie wynagrodzeń. Zmiany, które wprowadzono, dotknęły wszystkich bez wyjątku. Nie pominięto zatem wyższego szczebla zarządzania - stanowisk kierowniczych i dyrektorów. Liczba osób wykonujących te funkcje, zmniejszyła się.

reklama

Doszło też do zmiany księgowej, a pieczę sprawuje obecnie tylko jeden prezes. Nie odbyło się to jednak z dnia na dzień. Prezes spółki przeprowadzał spotkania z załogą, na których rozmawiano o niezbędności zmniejszenia kosztów funkcjonowania spółki. Podjęte kroki pomogły uzyskać oszczędności rzędu miliona złotych rocznie. Te środki przekazano na fundusz celowy. Oprócz tego utworzony został także kapitał rezerwowy i będzie on przeznaczony na kolejne inwestycje oraz na modernizację oczyszczalni ścieków, która w ciągu najbliższych lat musi zostać przeprowadzona, a której koszt sięgnie 30 mln zł.

Reorganizacja miała też wpływ na bieżące ceny obowiązujące w spółce. Dzięki temu nie podniesiono cen wody i ścieków, a mimo to spółka wypracowuje zysk. Cena ciepła natomiast wzrosła nieznacznie o 0,4%. To niewielki wzrost ceny ciepła i w żaden sposób nie przekłada się on na obciążenie mieszkańców. Jak przyznaje burmistrz – w 2015 i 2016 roku, nie ma dodatkowego obciążenia dla mieszkańców miasta, korzystających z usług spółki PGKiMu.

go

PGKiM z sukcesem zmniejszyło koszty działalności spółki - Foto: G. Oblizajek

Podobne artykuły

Nie będzie ciepłej wody. Mieszkańców Turku...

Nie będzie ciepłej wody. Mieszkańców Turku czeka...

9 sierp.
Strażacy i Ogniki sprzątali Turek. Zebrali...

Strażacy i Ogniki sprzątali Turek. Zebrali niemal...

2 sierp.
Listy do redakcji: Zalania ulic powiatowych

Listy do redakcji: Zalania ulic powiatowych

28 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama