piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Z wizytą u Scrooge'a - bohatera "Opowieści wigilijnej"

Z wizytą u Scrooge'a - bohatera
 

W ten szczególny świąteczny czas, 19 i 20 grudnia, gościliśmy w naszej placówce - Gimnazjum nr 1 piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5, których zaprosiliśmy do wspólnego czytania „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa. Dlaczego wybraliśmy ten utwór? Z pewnością dlatego że Wigilia tuż, tuż, a książka podkreśla znaczenie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i bliskości drugiego człowieka.

Podczas spotkania przy dźwiękach nastrojowych kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych gości z SP 1, uczestnicy dyskutowali o wartościach życiowych i postawie głównego bohatera. Po poznaniu treści utworu okazało się, że opowieść Dickensa niesie ze sobą ważne przesłanie; Scrooge uświadomił sobie i nam: "Powinienem(…) postawić sobie za cel okazywanie ludziom dobroci, współczucia, wyrozumiałości". Nic tak nie cieszy, jak misja wypełnienia zadań św. mikołaja, który obdarowuje prezentami. My obdarujmy się życzliwością, dobrem, uśmiechem, wspólnym przebywaniem w rodzinnym gronie i w miłej atmosferze – to najlepszy prezent na święta. Bohater "Opowieści wigilijnej" w końcu zrozumiał, że nie praca i nie pieniądze są w życiu najważniejsze, lecz drugi człowiek obok nas, jego uśmiech i życzliwość. Pamiętajmy o tym przez cały rok, nie tylko od święta!

reklama

Inicjatorkami przedsięwzięcia, które miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowań literaturą piękną, były panie: Aneta Dziura i Ewa Kordzińska. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyła pani wicedyrektor Aneta Jasnowska, która po jego zakończeniu oprowadziła naszych gości po szkole.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.
Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w...

Uczniowie SP1 wygrywają z nauczycielami w sportowym...

26 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama