wtorek 22 września 2020

Maury, Milany, Tomasza

reklama

Z wizytą u Scrooge'a - bohatera "Opowieści wigilijnej"

Z wizytą u Scrooge'a - bohatera
 

W ten szczególny świąteczny czas, 19 i 20 grudnia, gościliśmy w naszej placówce - Gimnazjum nr 1 piątoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 i szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5, których zaprosiliśmy do wspólnego czytania „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa. Dlaczego wybraliśmy ten utwór? Z pewnością dlatego że Wigilia tuż, tuż, a książka podkreśla znaczenie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i bliskości drugiego człowieka.

Podczas spotkania przy dźwiękach nastrojowych kolęd i pastorałek w wykonaniu naszych gości z SP 1, uczestnicy dyskutowali o wartościach życiowych i postawie głównego bohatera. Po poznaniu treści utworu okazało się, że opowieść Dickensa niesie ze sobą ważne przesłanie; Scrooge uświadomił sobie i nam: "Powinienem(…) postawić sobie za cel okazywanie ludziom dobroci, współczucia, wyrozumiałości". Nic tak nie cieszy, jak misja wypełnienia zadań św. mikołaja, który obdarowuje prezentami. My obdarujmy się życzliwością, dobrem, uśmiechem, wspólnym przebywaniem w rodzinnym gronie i w miłej atmosferze – to najlepszy prezent na święta. Bohater "Opowieści wigilijnej" w końcu zrozumiał, że nie praca i nie pieniądze są w życiu najważniejsze, lecz drugi człowiek obok nas, jego uśmiech i życzliwość. Pamiętajmy o tym przez cały rok, nie tylko od święta!

reklama

Inicjatorkami przedsięwzięcia, które miało na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie zainteresowań literaturą piękną, były panie: Aneta Dziura i Ewa Kordzińska. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyła pani wicedyrektor Aneta Jasnowska, która po jego zakończeniu oprowadziła naszych gości po szkole.

materiał prasowy

Podobne artykuły

Akcja #sadziMY w Szkole Podstawowej nr 5

Akcja #sadziMY w Szkole Podstawowej nr 5

z wczoraj
Wideo: Serce na nakrętki stanęło przed...

Wideo: Serce na nakrętki stanęło przed "piątką"....

17 wrz.
CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama