czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

16°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

SP4: Spotkanie z lekarzem

SP4: Spotkanie z lekarzem
 

Niezwykle ciekawe zajęcia odbyły się w klasie I b Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, gdzie w ramach programu „Poznajemy zawody” dzieci spotkały się z lekarzem internistą panią Katarzyną Ziętek.

Pani Kasia opowiadała o trudach pracy lekarza i odpowiedzialności za ludzkie życie. Interesująco przedstawiła sposoby zapobiegania różnym chorobom, zachęcała dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu.
Dzieci miały też okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop.

reklama

Ponadto Pani doktor zwróciła uwagę na zakaz samodzielnego zażywania jakichkolwiek lekarstw i przećwiczyła z dziećmi w rytm piosenki „Wlazł kotek na płotek” właściwe mycie rąk. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.

materiał  prasowy

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Święto Patrona Szkoły w

Święto Patrona Szkoły w "Czwórce"

30 kw.
Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku...

Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku...

19 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama