niedziela 20 września 2020

Eustachego, Faustyny, Renaty

reklama

SP4: Spotkanie z lekarzem

SP4: Spotkanie z lekarzem
 

Niezwykle ciekawe zajęcia odbyły się w klasie I b Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku, gdzie w ramach programu „Poznajemy zawody” dzieci spotkały się z lekarzem internistą panią Katarzyną Ziętek.

Pani Kasia opowiadała o trudach pracy lekarza i odpowiedzialności za ludzkie życie. Interesująco przedstawiła sposoby zapobiegania różnym chorobom, zachęcała dzieci do dbania o swoje zdrowe i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad spożywania właściwych pokarmów oraz korzystania z ruchu na świeżym powietrzu.
Dzieci miały też okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop.

reklama

Ponadto Pani doktor zwróciła uwagę na zakaz samodzielnego zażywania jakichkolwiek lekarstw i przećwiczyła z dziećmi w rytm piosenki „Wlazł kotek na płotek” właściwe mycie rąk. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci zadawały pytania, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi.

materiał  prasowy

Podobne artykuły

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

31 sierp.
CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.
Uczniowie z

Uczniowie z "Czwórki" uczcili 100. rocznicę Świętego...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama