sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Australijski dzień w turkowskiej bibliotece

Australijski dzień w turkowskiej bibliotece
 

Bajki, poezja, nastrojowa muzyka, żywiołowe tańce arabskie, cygańskie i flamenco oraz niezwykłe historie o życiu w Australii… Tyle niesamowitych wrażeń zapewniła uczestnikom spotkań autorskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej pisarka, tancerka i aktorka – Elżbieta Bednarczyk.

Wtorek 17 stycznia okazał się dniem pełnym wrażeń. Gościliśmy mieszkającą na stałe w Australii pisarkę, tancerkę i aktorkę – Elżbietę Bednarczyk. Artystka pisaniem zajmuje się od około 15 lat, ale jej życie związane jest ze sztuką odkąd sięga pamięcią; zawdzięcza to ukochanym rodzicom – ojciec był muzykiem, a matka tancerką. Już jako pięcioletnia dziewczynka otrzymała możliwość występu na deskach Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Tam stawiała swoje pierwsze taneczne i aktorskie kroki, zdobywając bezcenne doświadczenia, z których korzysta do dziś. Jak sama mówi, pokochała teatr całym swoim sercem. Jednak jej największą miłością jest taniec. Pasjonuje się przede wszystkim tańcami arabskimi, cygańskimi i flamenco. W latach dziewięćdziesiątych wyjechała z rodziną do Australii. Teraz wraca do Polski, by dzielić się swoimi wrażeniami. Organizuje spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, by przedstawiać swoją twórczość, powstałą z doświadczeń zebranych w życiu i niosącą ważne przesłania.

reklama

Od rana odbyły się cztery spotkania dla dzieci z Przedszkoli Samorządowych nr 6 i 8 oraz uczniów ze Szkół Podstawowych nr 1 i 4. Pisarka czytała zaproszonym dzieciom swoje bajki, po czym rozmawiała z nimi na temat przesłań i morałów z nich płynących. Dzieci urzeczone były tańcem artystki oraz zafascynowane opowieściami o życiu w Australii okraszonymi wspaniałymi zdjęciami.

Po południu Elżbieta Bednarczyk spotykała się z uczestnikami Programu 50+. Seniorzy również odbyli niesamowitą podróż do Australii, przerywaną nastrojowymi wierszami i niezwykle ekspresyjnymi tańcami arabskim, cygańskim i flamenco.

Na każdym ze spotkań można było zakupić książkę pisarki, otrzymać autograf i specjalną dedykację.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

11 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama