sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Joanna Krzyżanek i Emilian Apla odwiedzili Turek

Joanna Krzyżanek i Emilian Apla odwiedzili Turek
 

Joanna Krzyżanek, autorka kilkudziesięciu książek dla najmłodszych przyjechała do Turku, by spotkać się z drugoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 5. Autorka nie tylko opowiadała o swojej bogatej twórczości, ale także zaprezentowała dzieciom Emiliana Aplę, bohatera najnowszej serii niezwykłych, pachnących książek. Spotkanie to efekt współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka i Szkoły Podstawowej nr 5.

Najlepszym sposobem, aby zachęcić dzieci do czytania książek jest stworzenie im możliwości bezpośredniego spotkania z twórcą, który w pasjonujący sposób opowie o swojej twórczości. Przekonali się o tym uczniowie drugich klas Szkoły Podstawowej nr 5, którzy mieli okazję spotkać się z Joanną Krzyżanek.

reklama

Autorka opowiedziała dzieciom o swoich pisarskich początkach, po krótce omówiła także swoje dotychczasowe napisane książki. Jednak najwięcej czasu pisarka poświęciła najnowszej serii o bibliotekarzu Emilianie Apli, który zaprasza dzieci do swojej Pachnącej Biblioteki i ze wszystkich sił próbuje rozkochać ich w czytaniu. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty rękodzielnicze, podczas których uczestnicy wykonali filcowe ptaszki.

Joanna Krzyżanek to autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci. Stworzyła serię bajek o Kurze Adeli, Cecylii Knedelek, Lamelii Szczęśliwej o Emilianie Apli. Jej ostatnie książki nie tylko pięknie wyglądają, ale także pachną – truskawkami, czekoladą i cytryną. Oprócz pisania na co dzień prowadzi warsztaty literackie, ortograficzne, gramatyczne, plastyczne, teatralne i kulinarne.

Spotkanie zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza w Turku wraz ze Szkołą Podstawową nr 5.

reklama

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

Szalone zabawy z Kicią Kocią przy Miejskiej...

17 wrz.
Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

Sztuka na Ulicy. Każdy znalazł coś dla siebie

14 wrz.
W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

11 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama