sobota 19 września 2020

Januarego, Konstancji, Leopolda

reklama

Ferie w bibliotece? Czemu nie!

Ferie w bibliotece? Czemu nie!
 

Za nami ferie zimowe. Przez okres dwóch tygodni dzieci z naszego miasta miały możliwość skorzystać z atrakcji umilających czas wolny, które specjalnie z myślą o nich przygotowały między innymi samorządowe jednostki kultury. Wśród nich znalazła się także Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku.

W tym roku feryjna oferta biblioteki była wyjątkowo bogata. Dzieci skorzystać mogły miedzy innymi z kreatywnych zabaw plastycznych, podczas których powstawały ekologiczne maskotki, lodowe lampiony, maski karnawałowe a nawet drobne upominki walentynkowe. Dzięki współpracy turkowskiej książnicy z panią Zofią Kolendą mali czytelnicy mogli nauczyć się podstaw qulingu, który wykorzystany został do stworzenia niezwykłych zimowych pejzaży.

reklama

Na odwiedzających bibliotekę czekały także zajęcia czytelnicze, które w inspirujący sposób zachęcały do czytania zarówno klasycznych, jak i tych najnowszych tekstów literackich dla dzieci. Nie zabrakło również zajęć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej i gier planszowych.

Chętnych do udziału w zajęciach nie brakowało, a atrakcyjnie przygotowana oferta sprawiła, że biblioteka zyskała wielu nowych czytelników.

Materiał prasowy MBP w Turku

Podobne artykuły

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

W Miejskiej Bibliotece ponownie wolny dostęp do...

11 wrz.
Spektakl z historią w tle przed Biblioteką...

Spektakl z historią w tle przed Biblioteką Publiczną...

27 sierp.
Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wakacje w Miejskiej Bibliotece Publicznej

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama