sobota 01 października 2022

Heloizy, Igora, Remigiusza

15°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

300 000 zł na wóz OSP Turek

300 000 zł na wóz OSP Turek - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Wszystko wskazuje na to, że niebawem może spełnić się marzenie druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Są oni w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, jednak póki co mogą tylko z zazdrością patrzeć na nowe wozy, jakie w ostatnich latach trafiły do garaży remiz w okolicznych wsiach. Teraz pojawia się szansa, by i OSP Turek miało nowy wóz, wart aż 900 000 zł.

W czwartek 16 lutego odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej Turku. Jak zwykle przy tego rodzaju obradach naniesiono kolejne poprawki do budżetu. Na jedną ze zmian bardzo liczyli strażacy z Turku. Chodziło o przyznanie kwoty 300 000 zł, by druhowie mogli starać się o pozyskanie kolejnych środków i zdobycie samochodu o wartości około 900 000 zł.

reklama

To niemałe pieniądze, więc nie dziwi to, że kilku strażaków zjawiło się na sesji, by osobiście przyjrzeć się temu, czy aby na pewno radni poprą tę inicjatywę. Problemów jednak nie było. Samorządowcy przyjęli projekt uchwały, zmieniający budżet na rok 2017, jednogłośnie.

Przy okazji strażaków chwaliła m.in. Elżbieta Niespodziańska. Radna i druh prezes wyjaśniali, że strażakom OSP bardzo przyda się nowy pojazd, a mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej. Czasem mówi się, iż w Turku działa PSP, więc dotowanie OSP jest niekonieczne. Zdaniem Elżbiety Niepodziańskiej czy Zbigniewa Rogodzińskiego, takie rozumowanie to błąd, ponieważ bywają sytuacje, gdy kilka dramatycznych zdarzeń dzieje się jednego dnia, o podobnej porze i wtedy potrzebne są działania wielu strażaków, zarówno tych zawodowych, jak i ochotników.

Władzom Turku dziękował właśnie wspomniany prezes OSP Turek. – Cieszymy się, że zajęto się tym tematem. Tę potrzebę zgłaszaliśmy od kilku lat. Jesteśmy w KSRG, a mamy na wyposażeniu samochód 32-letni. (…) Nowy samochód pożarniczy kosztuje około 900 000 zł. Te 300 000 zł to można powiedzieć jest takie ziarenko. Gdy będziemy je mieli, możemy rozmawiać z Komendą Główną czy z MSW. Te 600 000 zł przypuszczam, że pozyskamy ze środków zewnętrznych – mówił prezes Rogodziński, dziękując za wsparcie.

Przewodniczący Rady Miejskiej Dariusz Jasak zaznaczył, że 300 000 zł to raczej spory „kłos”, niż jedynie „ziarenko” w finansowym bukiecie, potrzebnym OSP.

reklama

AW

2
3
4

Podobne artykuły

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

Druhowie z OSP Janiszew mistrzami powiatu...

12 wrz.
Rodzinny piknik dla Ogników. Udana impreza dla...

Rodzinny piknik dla Ogników. Udana impreza dla...

6 wrz.
Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy...

Groźne zderzenie osobówek na skrzyżowaniu przy SP1....

11 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama