sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Śmieci: Kontrole z nalepkami ostrzegającymi

Śmieci: Kontrole z nalepkami ostrzegającymi
 

Urząd Miejski w Turku nieustannie prowadzi kontrole segregacji odpadów komunalnych. Od tego miesiąca mieszkańcy będą ostrzegani przez konsekwencjami nieprawidłowego segregowania śmieci.

Kontrole odbywają się losowo, bez uprzedniego zawiadomienia. Polegają one na sprawdzaniu zawartości pojemników do segregacji czyli na papier, tworzywa sztuczne i szkło. Chodzi o ustalenie, czy mieszkańcy prawidłowo segregują śmieci, czy w danym pojemniku nie znajdują się odpady, które powinny znajdować się w innym pojemniku bądź w ogóle nie podlegają selektywnej zbiórce. Ci z turkowian, którzy prawidłowo segregują śmieci, nie mają się czego obawiać.

reklama

W przypadku potwierdzenia, że odpady zbierane są niezgodnie ze złożoną deklaracją, właściciel nieruchomości otrzyma ostrzeżenie w formie żółtej nalepki na pojemnik lub worku o treści „Nieprawidłowa segregacja. Popraw swoją segregację”. To swoiste ostrzeżenie będzie oznaczało, że po pewnym czasie odpady z danej nieruchomości zostaną ponownie skontrolowane. Jeżeli błędy w segregacji zostaną ponownie potwierdzone, wówczas na pojemniku bądź worku pojawi się czerwona nalepka o treści „Nieprawidłowa segregacja”, a właściciel nieruchomości utraci uprawnienia do ponoszenia niższej opłaty za odpady segregowane i zostanie obciążony opłatą taką, jak za odpady zmieszane (niesegregowane).

Pierwsze żółte nalepki już trafiły na pojemniki, gdzie kontrola wykazała nieprawidłową segregację odpadów. Aby uniknąć wyższej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, lepiej stosować się do zasad segregacji. Jest to w interesie wszystkich mieszkańców Turku.

materiał nadesłany

Śmieci: Kontrole z nalepkami ostrzegającymi

Podobne artykuły

W weekend

W weekend "Sprzątanie świata - Polska 2021". Do...

16 wrz.
Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji...

Kontrole na drogach powiatu w ramach akcji "Stop...

8 wrz.
Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd...

Aplikacja pomoże segregować odpady. Urząd Miasta...

2 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama