środa 25 maja 2022

Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

15°C umiarkowane opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Ogólnopolski sukces firmy z Turku! Zielona Przestrzeń zachwyciła tysiące internautów

Ogólnopolski sukces firmy z Turku! Zielona Przestrzeń zachwyciła tysiące internautów - foto: archiwum firmy Zielona Przestrzeń
foto: archiwum firmy Zielona Przestrzeń 

Nie często zdarza się, by o Turku mówiono w środowisku danej branży w całym kraju, pisano np. w Gazecie Wyborczej. Tym razem tak się jednak stało. Wszystko to za sprawą działań firmy Zielona Przestrzeń z Turku. Pracownia ta, zajmująca się projektowaniem krajobrazu, zdobyła I miejsce w plebiscycie Polska Architektura XXL.

Tegoroczna edycja konkursu był już 9 jego edycją. Internauci, będący czytelnikami kilku branżowych portali, zdecydowali, które architektoniczne realizacje z roku 2016 zasługują na szczególne uznanie. Oceniano około 150 obiektów. Mowa o budynkach, wnętrzach, jak również o specjalnie zaaranżowanych krajobrazach i zieleni. Plebiscyt cieszył się dużym zainteresowaniem, a internauci oddali ponad 54 000 głosów.

reklama

W kategorii krajobrazu triumfowała Zielona Przestrzeń z Turku. Głosujący zachwycili się projektem przestrzeni przy nowopowstałym budynku przy ul. Kolska Szosa, znajdującym się nieopodal pomnika „Nigdy więcej wojny”. Jak podaje portal www.sztuka-architektury.pl, ta realizacja zasłużyła na I miejsce, gdyż aranżacja zieleni świetnie podkreśliła nowoczesny styl nieruchomości. Spodobały się pasy zieleni, nadające kierunek ruchowi pieszych. Uznanie w oczach internautów zyskał też mini bulwar, wykorzystanie formowanych grabów, bukszpanu i berberysów.

Wizytówka internetowa firmy: ZIELONA PRZESTRZEŃ w TUREK.BIZ

Inne nagrodzone projekty to hotel Szuflandia w Wiśle (projekt biura Brandys Design), dom jednorodzinny w Jagodnie (projekt biura P33 Aleksandry Doniec), wnętrze Hotelu Almond Business & SPA (projekt pracowni Ideograf), projekt mieszkania "Czarno białe" (Baar Adam Radzimski, Magdalena Maj) oraz realizacja "Ogród na kole" (projekt pracowni "7 dla Ogrodu").

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni podczas oficjalnej gali, która odbędzie się w marcu w Warszawie.

Oprac: AW
Źródło: www.sztuka-architektury.pl

Podobne artykuły

Wystawa na podsumowanie kursu rysunku dla...

Wystawa na podsumowanie kursu rysunku dla przyszłych...

5 lt.
Wideo: Zielona Przestrzeń - nowoczesne i...

Wideo: Zielona Przestrzeń - nowoczesne i kompleksowe...

22-06-2021
Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

Wideo: O badaniach nad architekturą powojennego...

07-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama