piątek 19 lipca 2024

Alfreny, Rufina, Wincentego

reklama

Poseł Nowak przeciwko "deformie" edukacji

Poseł Nowak przeciwko
 

Poseł Tomasz Nowak z Platformy Obywatelskiej odwiedził w minioną środę Turek, aby zbierać podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie wprowadzanej reformie edukacji. Podczas krótkiego briefingu prasowego, poseł przedstawił dlaczego nie zgadza się z założeniami reformy systemu edukacji.

W minioną środę poseł od południa zbierał podpisy pod wnioskiem ZNP dotyczącym zorganizowania referendum w sprawie reformy edukacji: - W ciągu godziny uzbierałem 25 podpisów przeciwko „deformie” edukacji. „Deformie”, ponieważ ta pseudo-reforma prowadzi do cofnięcia się z oświatą do czasów PRL-u, do tego, że polskie dzieci trafią do szkoły, w której będzie 6- czy 7-latek uczył się razem z 15-latkiem. Do szkoły, która jest nieadekwatna do szkół, które są na rynku szkół europejskich i światowych, gdzie są 3 stopnie nauczania, do szkoły, która nie ma jasnych podstaw programowych.

reklama

Poseł Tomasz Nowak wyraził również swoje wątpliwości dotyczące przygotowywanej podstawy programowej nauczania: - Nie wiemy czy informatyka nie będzie miała mniej godzin niż lekcja historii, a lekcja historii może być tak skonstruowana, że będziemy poznawać zupełnie nowych bohaterów i dziwić się, dlaczego nie ma tam Lecha Wałęsy, a jest Lech Kaczyński.

Poseł zaznaczył, że natknął się na opór ze strony ludzi, którzy obawiają się tego, że ich podpisy trafią do sfery publicznej i zostaną wykorzystane w złej wierze przez partię rządzącą. - To pokazuje, jak daleko odeszliśmy od państwa wolnego i jak bardzo zbliżamy się do państwa autorytarnego – mówił poseł Nowak.

md

Marcin Derucki dla Turek.net.pl
Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły
Wideo: Apelują do Platformy Obywatelskiej o...

Wideo: Apelują do Platformy Obywatelskiej o jednoznaczne stanowisko w...

23 mrz.

"Trzy Billboardy w Turku, Wielkopolska", czyli kampania wyborcza czas start

13 st.
Referendum 2023: Co zrobić, jeśli nie chcesz...

Referendum 2023: Co zrobić, jeśli nie chcesz wziąć w nim udziału?

13-10-2023
Ruszyła kampania wyborcza. Platforma powalczy...

Ruszyła kampania wyborcza. Platforma powalczy o głosy wielkopolskich...

17-08-2023
Listy do redakcji: Odpowiedź na zaproszenie...

Listy do redakcji: Odpowiedź na zaproszenie Posła Nowaka z PO

14-06-2023
Grosz do grosza i będzie kokosza... Jak...

Grosz do grosza i będzie kokosza... Jak uratować budżet Turku?

18-11-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama