piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Poseł Nowak przeciwko "deformie" edukacji

Poseł Nowak przeciwko
 

Poseł Tomasz Nowak z Platformy Obywatelskiej odwiedził w minioną środę Turek, aby zbierać podpisy pod wnioskiem o zorganizowanie referendum w sprawie wprowadzanej reformie edukacji. Podczas krótkiego briefingu prasowego, poseł przedstawił dlaczego nie zgadza się z założeniami reformy systemu edukacji.

W minioną środę poseł od południa zbierał podpisy pod wnioskiem ZNP dotyczącym zorganizowania referendum w sprawie reformy edukacji: - W ciągu godziny uzbierałem 25 podpisów przeciwko „deformie” edukacji. „Deformie”, ponieważ ta pseudo-reforma prowadzi do cofnięcia się z oświatą do czasów PRL-u, do tego, że polskie dzieci trafią do szkoły, w której będzie 6- czy 7-latek uczył się razem z 15-latkiem. Do szkoły, która jest nieadekwatna do szkół, które są na rynku szkół europejskich i światowych, gdzie są 3 stopnie nauczania, do szkoły, która nie ma jasnych podstaw programowych.

reklama

Poseł Tomasz Nowak wyraził również swoje wątpliwości dotyczące przygotowywanej podstawy programowej nauczania: - Nie wiemy czy informatyka nie będzie miała mniej godzin niż lekcja historii, a lekcja historii może być tak skonstruowana, że będziemy poznawać zupełnie nowych bohaterów i dziwić się, dlaczego nie ma tam Lecha Wałęsy, a jest Lech Kaczyński.

Poseł zaznaczył, że natknął się na opór ze strony ludzi, którzy obawiają się tego, że ich podpisy trafią do sfery publicznej i zostaną wykorzystane w złej wierze przez partię rządzącą. - To pokazuje, jak daleko odeszliśmy od państwa wolnego i jak bardzo zbliżamy się do państwa autorytarnego – mówił poseł Nowak.

md

Podobne artykuły

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

Wideo: Konferencja posła Nowaka pod znakiem...

20 lt.
Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

Wideo: Konferencja prasowa posła Tomasza Nowaka

17 st.
Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w...

Wideo: Konferencja przedstawicieli KO w przededniu...

07-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama