środa 30 września 2020

Geraldy, Honoriusza, Wery

reklama

Zajęli się sprawą zaginionej Marzanny

Zajęli się sprawą zaginionej Marzanny
 

W ubiegły piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku po raz pierwszy odbyło się spotkanie w ramach „Klubu poszukiwaczy tajemnic”. Podczas półtoragodzinnych zajęć dzieci zajmowały się sprawą tajemniczego zaginięcia Marzanny Mróz, wykorzystując do tego podstawową wiedzę z dziedziny kryminalistyki i kryptografii.

„Klub poszukiwaczy tajemnic” to najnowszy projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej skierowany do uczniów starszych klas szkół podstawowych. Zajęcia, które prowadzi Kinga Trzmielewska – wykładowca Uniwersytetu Dziecięcego w Toruniu – to połączenie wiadomości z kryminalistyki, kryptografii oraz prostych eksperymentów. Członkowie „Klubu poszukiwaczy tajemnic” nie tylko uczą się ciekawostek ze świata nauki, ale także nabywają umiejętności praktyczne, niezbędne do badania otaczającej rzeczywistości.

reklama

Podczas pierwszego spotkania uczestnicy zajęć rozwiązywali sprawę tajemniczego zaginięcia Marzanny Mróz, która w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęła 21 marca br. Dzieci między innymi uczyły się korzystania z szyfru Atbash, zbierały odciski ust, tworzyły rysopisy zaginionych a także dowiedziały się, czym jest materiał dowodowy i gdzie szukać pomocy w razie zniknięcia bliskiej osoby. Kolejne spotkanie „Klubu poszukiwaczy tajemnic” już wkrótce.

Materiał prasowy MBP w Turku

Zajęli się sprawą zaginionej Marzanny

Podobne artykuły

Uczyli się jak robić mobilne gry terenowe

Uczyli się jak robić mobilne gry terenowe

z dzisiaj
Literackie poranki ze znanymi pisarzami w...

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece...

25 wrz.
Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W...

25 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama