czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Sprostowanie: Tunel Św. Albina zamiast Alei Jana Pawła II? Jest taki pomysł

Sprostowanie: Tunel Św. Albina zamiast Alei Jana Pawła II? Jest taki pomysł - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W obliczu problemu nadmiernego natężenia hałasu spowodowanego ruchem samochodowym na Alei Jana Pawła II na ostatniej sesji rady miejskiej (30 marca) radny Albin Zańko przedstawił pomysł utworzenia 4 km tunelu, dzięki któremu mieszkańcy pozbędą się problemu.

Na środowym zebraniu mieszkańców mieszkańców Osiedla nr 2 w Turku poruszono temat nadmiernego hałasu z jakim muszą się zmagać mieszkańcy bloków położonych przy Alei Jana Pawła II. Mieszkańcy zadecydowali, że będą walczyć i przedłużenie ekranów, które powstały na wysokości bloków 24 i 22, tak aby objęły 2 koleje bloki. Swój udział w staraniach o ekrany zapowiedzieli mieszkańcy bloków przy ul. Młodych oraz domów przy ul. Zdrojki Prawe.

reklama

Na zebraniu obecny był również radny Albin Zańko (TS), który dzień później, podczas sesji rady miejskiej, postanowił zapytać się, jakie działania podejmie miasto, żeby spróbować rozwiązać problem alei Jana Pawła II? - Tutaj trzeba mieć jakąś koncepcję. Co chcielibyśmy osiągnąć? Czy tunel na długości 4 km? - podpowiadał radny Zańko.

- Wszystkie uwagi można było zgłaszać podczas etapu planowania remontu drogi. Wtedy nic podobnego nie było zgłaszane. Trudno mówić o zrobieniu tunelu o długości 4 km, w momencie kiedy Wielkopolska Dyrekcja Dróg Wojewódzkich nie chce zgodzić się na przedłużenie ekranu akustycznego – odpowiedział radnemu burmistrz Romuald Antosik.

Tak czy inaczej Redakcja uznaje, że pomysł budowy 4 km tunelu jest zacny. Aby nadać temu projektowi odpowiedni wydźwięk, proponujemy nazwanie go imieniem Św. Albina. Swoją propozycję argumentujemy tym, że Albin z Angers, święty Kościoła Katolickiego, prowadził godną działalność polegającą na przywróceniu dyscypliny kościelnej na terenach mu podległych, występował za wprowadzeniem kary za związki kazirodcze, w obronie biednych i więźniów. Człowiek godny naśladowania!

Prima aprilis! Sprostowania brak. Takie rzeczy po prostu się u nas dzieją. A Redakcja nadal uważa, że Albin z Angers powinien patronować pomysłowi Albina z Turku.

reklama

Podobne artykuły

Kłopoty z przejazdem obwodnicą Turku....

Kłopoty z przejazdem obwodnicą Turku. Utrudnienia...

23 sierp.
Wojewoda zajmie się obwodnicą Grzymiszewa. Jest...

Wojewoda zajmie się obwodnicą Grzymiszewa. Jest...

16 sierp.
W Grzymiszewie powstanie obwodnica. Dla...

W Grzymiszewie powstanie obwodnica. Dla...

02-09-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama