wtorek 29 września 2020

Michaliny, Michała, Rafała

reklama

Pomagamy pszczołom

Pomagamy pszczołom
 

W ramach realizowanego w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku projektu CEO „PoczytajMY”, uczniowie z Klubu Książki wraz z opiekunami zorganizowali akcję czytelniczą ph. „Poczytajmy o…pszczołach”.

Zajęcia zostały przeprowadzone w klasie pierwszej. Na początku uczniowie sprawdzili swoje umiejętności ogrodnicze. W przygotowanym wcześniej miejscu wysiali nasiona roślin miododajnych, takich jak nagietek lekarski i nachyłek barwierski, które szkoła otrzymała od organizatora akcji wraz z książką Piotra Sochy „Pszczoły”. Miejsce to zostało oznaczone wcześniej przygotowaną tabliczką z napisem „Miejsce przyjazne pszczołom” oraz tabliczkami z imionami ogrodników. W drugiej części akcji pierwszaki poszerzały swoją wiedzę na temat pszczół na podstawie książki pt. „Pszczoły”. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się, jak bardzo pożytecznymi owadami są pszczoły i jak wiele im zawdzięczamy. Następnie każdy pierwszak wykonał samodzielnie, z wcześniej przygotowanych materiałów, małe pszczółki.

reklama

Dzięki tej akcji dzieci uświadomiły sobie, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pszczoły oraz jak łatwo można je ochraniać. Informacje dotyczące życia pszczół oraz konieczność ich ochrony udostępniono także pozostałym uczniom szkoły, przygotowując wystawkę ph. „Pszczoły naszymi przyjaciółmi”. Wzbudziła ona duże zainteresowanie i na pewno przyczyni się do innego spojrzenia na te małe, a przecież niezastąpione w przyrodzie owady.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

"Czwórka" dla lasu i dla ludzi

21 wrz.
Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

Po 41 latach pracy dyrektor SP4 Maria Kukulska...

31 sierp.
CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

CKE podała wstępne wyniki zbiorcze egzaminów...

4 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama