piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Remont Stadionu 1000-lecia zostanie dofinansowany

Remont Stadionu 1000-lecia zostanie dofinansowany - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

W najbliższym czasie rozpocznie się przebudowa płyty głównej i płyt treningowych boisk na Stadionie 1000-lecia w Turku. Miasto pozyskało na ten cel blisko 400 tys. zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wartość inwestycji wynosić będzie około 800 tys. zł, z czego 386,4 tys. zł zostanie dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Projekt złożony przez Miasto Turek znalazł się w gronie 103 pozytywnie zaopiniowanych wniosków, przy czym o dofinansowanie swoich przedsięwzięć ubiegało się 252 wnioskodawców.

reklama

Inwestycja rozpocznie się w drugim półroczu tego roku. Jej głównym celem jest poprawa stanu technicznego infrastruktury sportowej obiektu oraz warunków szkoleniowo-treningowych Miejskiego Klubu Sportowego „Tur 1921” Turek. Stadion 1000-lecia to główny miejski kompleks sportowy, wybudowany w latach 1965-1966, niestety od wielu lat nieremontowany. Całkowita powierzchnia stadionu to 4,5524 ha.

W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną: płyta główna z trawy naturalnej, która zyska m.in. nowoczesny system zawadniający, płyta boczna boiska treningowego od strony południowej i płyta boiska treningowego od strony północnej. Ponadto zainstalowane będą stojaki na rowery, a baza stadionu zostanie wyposażona w sprzęt do konserwacji nawierzchni boisk z trawy naturalnej.

Miasto Turek już ogłosiło przetarg na wykonanie wyżej wymienionych prac. Rozstrzygnięcie przetargu zaplanowane zostało na drugą połowę czerwca. Termin realizacji zadania został określony na koniec października tego roku.

reklama

- Dziękuję pracownikom Urzędu Miejskiego w Turku oraz posłowi na Sejm RP, Ryszardowi Bartosikowi, za osobiste zaangażowanie w tę sprawę – mówi burmistrz Romuald Antosik.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

Biblioteka w Dobrej z dofinansowaniem w ramach...

10 wrz.
Dofinansowanie na zakup samochodu...

Dofinansowanie na zakup samochodu transportowego dla...

8 wrz.
Droga w Piętnie będzie przebudowana. Podpisano...

Droga w Piętnie będzie przebudowana. Podpisano umowę.

7 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama