sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Teatr "Szpilka" z SP 1 laureatem łódzkiej Dziatwy

Teatr
 

W Łodzi odbył się trwający cztery dni 38. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych DZIATWA. To jedno z nielicznych wydarzeń artystyczno – edukacyjnych zajmujących się teatrem dla dzieci i młodzieży. Jak żaden inny przegląd daje szansę na poznanie siebie i innych. Umożliwia doskonalenie swoich umiejętności, chociażby poprzez podpatrywanie kolegów i koleżanek na scenie. Młodzi artyści uczestniczą w warsztatach teatralnych i integracyjnych, omówieniach spektakli.

Hasłem tegorocznej edycji festiwalu była „przestrzeń”, efekty działań warsztatowych pokazała dziatwowa akcja teatralna w przestrzeni miejskiej, czyli finałowy barwny „Korowód”.

reklama

Do udziału w festiwalu zaproszono 15 zespołów wybranych przez jury z propozycji nadesłanych z całej Polski. Teatr "Szpilka" po raz kolejny reprezentował rejon koniński, ale przede wszystkim Turek i Szkołę Podstawową nr 1, w tym niezwykłym spotkaniu artystycznym. Uczniowie zaprezentowali spektakl „A może by tak piracka przygoda”, który entuzjastycznie przyjęty został przez widownię. W recenzji można było przeczytać:” Zespół prezentuje sceniczną charyzmę, ciekawe rozwiązania plastyczne i scenograficzne. Sprytnie potrafi ułożyć z walizek pokład statku, zszokować koleżankę upchaną w jednej z nich czy rozbawia najmłodszych widzów do łez”. Przed występami młodzi aktorzy uczestniczyli w warsztatach plastycznych, a podczas przeglądu mogli wymienić się doświadczeniami z innymi grupami teatralnymi z całej Polski.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi.

W przedstawieniu „A może by tak piracka przygoda” wystąpili: Paweł Abramowicz, Adela Adamczyk, Adam Białas, Kacper Brzostowski, Oskar Brzostowski, Nina Grabara, Helena Gromada, Weronika Karolak, Nadia Przygońska, Michalina Rosiak, Maria Rozmus, Zuzanna Skiba, Michał Wszędybył. Opieka artystyczna: Aldona Piwońska, Izabela Ochota, Ewa Pawlak.

materiał nadesłany

Podobne artykuły

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

20 wrz.

"Czekoladki" na scenie kameralnej w Przystani....

16 wrz.
Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

Wideo: Międzynarodowy Dzień Teatru - Monodram...

27 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama