niedziela 26 stycznia 2020

Lutosława, Normy, Pauliny

reklama

SP4: Uczennice oddały włosy na peruki dla chorych kobiet

SP4: Uczennice oddały włosy na peruki dla chorych kobiet - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Uczennice oraz mamy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 wparły akcję „Daj włos!” fundacji Rak’n’Roll. Dziewczyny przekazały swoje włosy na peruki dla kobiet będących w trakcie chemioterapii.

W miniony piątek, 9 czerwca, w Szkole Podstawowej nr 4 trwało wielkie strzyżenie w ramach akcji „Daj włos!”. Od samego rana uczennice, ale też matki dzieci uczących się w Czwórce, pozwalały na znaczne skrócenie swoich fryzur, oddając włosy na rzecz wykonania peruk dla kobiet przechodzących chemioterapię. Strzyżenia dokonywała Marta Sompolska, prowadząca Mobilną Pracownię Fryzur.

reklama

Jak informuje fundacja Rak’n’Roll, w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii.

Fundacja angażuje do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób. Dalej włosy wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

Podobne artykuły

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji

Szkoła Podstawowa nr 4 dla akcji "Szkoła pamięta"

05-11-2019
Międzyszkolny  turniej  ekologiczny w SP4

Międzyszkolny turniej ekologiczny w SP4

25-10-2019
Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Miejskie Obchody Dnia Edukacji Narodowej

15-10-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama