sobota 19 czerwca 2021

Gerwazego, Protazego, Sylwii

31°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Uczennice z G2 wiedzą jak robić biznes!

Uczennice z G2 wiedzą jak robić biznes!
 

21.06.2017 r. w siedzibie Tureckiego Inkubatora Przedsiębiorczości odbył się finał konkursu „Mój pierwszy biznesplan” adresowanego do lokalnych szkół gimnazjalnych.

Z 10 finalistów najwyższe trofea zdobyły uczennice z Gimnazjum nr 2:
I miejsce Patrycja Gronostaj z kl. III c
II miejsce Oliwia Walas z kl. III  b
III miejsce Martyna Laskowska z kl. III d

Jest to duży sukces, tym bardziej, że w tematyka przedsiębiorczości na poziomie gimnazjum stanowi zaledwie fragment podstaw programowych wiedzy o społeczeństwie. Aby skonstruować dobry biznesplan należało wykazać się nie tylko pomysłowością na własny interes, ale również uwzględnić realia (prawdzie koszty, właściwie oszacowany popyt, perspektywy rozwojowe). W ostatniej fazie konkursu uczestnicy musieli zaprezentować wizualizację swego biznesu, a potem odpowiedzieć na liczne, bardzo szczegółowe pytania członków komisji.

Warto było się natrudzić, ponieważ Turecka Izba Gospodarcza przygotowała dla finalistów bardzo cenne nagrody.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, (tym bardziej, że dwa kolejne miejsca przypadły również uczennicom z naszej szkoły: Dominice Perlińskiej i Martynie Wasielewskiej) i życzymy powodzenia w realizowaniu młodzieńczych marzeń o własnym biznesie.

Anna Maćczak

Podobne artykuły

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama