wtorek 11 sierpnia 2020

Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

reklama

Magiczna kraina Glomandia oczarowała najmłodszych

Magiczna kraina Glomandia oczarowała najmłodszych - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Prawie 400 dzieci z turkowskich przedszkoli wzięło udział w magicznym przedstawieniu pt „W krainie Glomandii cz.2”, które w całości przygotowane zostało przez członków i sympatyków stowarzyszenia Przystań w Turku. Spektakl, który w sumie zagrano 6 razy, to jeden z elementów projektu „Poetycka przystań” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gminę Miejską Turek.

Wiele tygodni pracy, w tym opracowywanie scenariusza, kilkanaście prób, samodzielnie wykonana bajkowa scenografia, przepiękne kostiumy oraz zapadająca w pamięć muzyka – tak właśnie wyglądała praca w stowarzyszeniu Przystań nad kolejną odsłoną przedstawienia „W krainie Glomandii”. Druga część cieszącego się dużą popularnością spektaklu sprawiła, że przychodzące oglądać go dzieci, wychodziły z Przystani z wypiekami na policzkach i ogromnymi uśmiechami.

reklama

Glomandia wciągała i zachwycała, dźwiękiem, kolorem, efektami specjalnymi, ale przede wszystkim magiczną fabułą i kończącym historię przesłaniem, które z pewnością trafiło do młodszych i starszych widzów spektaklu. W trakcie trwania przedstawienia można było się przestraszyć, pośmiać, ale także osobiście zaangażować w wykonywane przez aktorów zadania. To wszystko sprawiło, że wizyta w teatrze nie musi oznaczać wyjazdu do dużego miasta. Dzięki stowarzyszeniu Przystań teatr mamy w Turku, przy ul. Browarna 13.

Zaangażowani w pracę nad spektaklem ludzie, to wielopokoleniowa grupa, na czele której stanęli Maria i Jacek Sulkowscy. To właśnie oni wpadli na pomysł Glomandii, wyreżyserowali spektakl i spinali poszczególne elementy w całość. W przedstawieniu wystąpili: Ewelina Derucka, Julia Kluska, Wiktoria Donart, Weronika Dębińska, Patrycja Wiśniewska, Mirosława Świderska, Dominika Niestrata, Patryk Janczak, Janusz Kotoński, a także Jacek Sulkowski. Muzykę zaś skomponował Tomek Rospendowski.

md

Podobne artykuły

Teatralna przygoda w bibliotece

Teatralna przygoda w bibliotece

5 sierp.
Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

Sukces wychowanków Specjalnego Ośrodka...

12 mrz.
1% dla Turku: Stowarzyszenie

1% dla Turku: Stowarzyszenie "Przystań"

25 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama