piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Modernizacja Stadionu 1000-lecia. Umowa z ministrem podpisana

Modernizacja Stadionu 1000-lecia. Umowa z ministrem podpisana - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Burmistrz Romuald Antosik 3 lipca 2017 r. podpisał umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki na dofinansowanie modernizacji Stadionu 1000-lecia przy ul. Sportowej w Turku.

W ramach inwestycji przebudowana zostanie płyta główna i płyty treningowe boisk na stadionie. Płyta główna zyska nowoczesny system nawadniający. Ponadto zainstalowane zostaną piłkochwyty i stojaki rowerowe, a baza stadionu zostanie wyposażona w sprzęt do konserwacji nawierzchni boisk z trawy naturalnej. Wartość inwestycji wynosić będzie około 800 tys. zł, z czego 386,4 tys. zł dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, w ramach Funduszu Rozwoju Kultury.

reklama

Stadion 1000-lecia to główny miejski kompleks sportowy, który powstał w latach 1965-1966. Niestety od wielu lat nieremontowany. Całkowita powierzchnia stadionu wynosi 4,5524 ha. Przebudowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Główny cel inwestycji to poprawa stanu technicznego infrastruktury sportowej stadionu oraz warunków szkoleniowo-treningowych Miejskiego Klubu Sportowego „Tur 1921”.

Miasto Turek wyłoniło wykonawców w trybie przetargu. Wykonawcą modernizacji Stadionu jest Zakład Robót Ogrodniczych „SPIRAEA” Renata Przybylska z Leszna. Termin realizacji zadania to koniec października tego roku. Zaś dostawcą ciągnika do systemowego koszenia i zbioru trawy jest firma KMK AGRO D. Kaźmierczak, C. Mądry, M. Kaźmierczak Sp. j. z Środy Wielkopolskiej.

źródło: miastoturek.pl

reklama

*tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych...

Nauka popłaca! Dokładnie 464 najlepszych uczniów...

12 wrz.
Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

Oddali hołd bohaterom w 82. rocznicę wybuchu II...

1 wrz.
Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska...

Listy do redakcji: Radni Klubu Ziemia Turkowska za...

27 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama