piątek 14 sierpnia 2020

Alfreda, Maksymiliana, Selmy

reklama

Miłośnicy dawnych pojazdów zajechali na Kaliską

Miłośnicy dawnych pojazdów zajechali na Kaliską - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Dziś pod turkowskim magistratem przy ul. Kaliskiej zakończył się etap trwającego od piątku I Rajdu Pojazdów Zabytkowych Turek 2017, zorganizowanego przez Turkowski Klub Miłośników Zabytkowej Motoryzacji. Pod urzędem burmistrz Romuald Antosik, wójt Karol Mikołajczyk oraz wicestarosta Dariusz Kałużny dokonali wyboru najładniejszego pojazdu. Fani motoryzacji pojawią się jeszcze we Władysławowie, podczas sobotniego pikniku "Muzyczny Port Władysławów", a w niedzielę wezmą udział w spływie kajakowym rzeką Wartą, a także spędzą czas w Wigwamie Russocice. 

Wydarzenie ma na celu integrację pasjonatów motoryzacji, promowanie turystyki motoryzacyjnej, promowanie regionu. Bazą rajdu jest Wigwam Russocice. Uczestnicy imprezy spotkali się tam w piątkowy wieczór 28 lipca. W sobotę, po śniadaniu, kierowcy i członkowie załóg otrzymali mapy powiatu z zaznaczonymi ciekawymi miejscami. Poszczególne załogi wylosowały dane miejsca, a następnie musiały się tam udać, wykonać ładną fotografię terenu, zabytku itp. Około godz. 13:00 wszyscy spotkali się przed budynkiem Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Turku.

Nieco później, o godz. 15:00, pasjonaci motoryzacji zjawią się we Władysławowie, uświetniając swą obecnością piknik. Także tam odbędą się kolejne konkursy. Dzień pełen wrażeń zakończy ognisko. Wtedy też okaże się, kto w sobotę wykonał najpiękniejsze fotografie. Warto się postarać, gdyż część z nich trafi do kalendarza na rok 2018. 

reklama

Ostatnim dniem I Rajdu Pojazdów Zabytkowych będzie niedziela 30 lipca. Osoby, które będą miały ochotę przesiąść się z auta do kajaka, będą miały okazję to zrobić. Właśnie wtedy odbywać się będzie spływ rzeką Wartą. Podsumowanie i uroczyste zakończenie rajdu odbędzie się po godz.15:00 w Wigwamie Russocice.

Podobne artykuły

Kaliska Park - powstaje kolejna inwestycja...

Kaliska Park - powstaje kolejna inwestycja...

13 lt.
Powstaje nowe osiedle  w Turku. Plac po starej...

Powstaje nowe osiedle w Turku. Plac po starej...

05-09-2019
Nadchodzi modernizacja deptaka na ul. Kaliskiej

Nadchodzi modernizacja deptaka na ul. Kaliskiej

17-06-2019

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama