niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Pokaż, że kochasz polskie kino!

Pokaż, że kochasz polskie kino! - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

„Mój rower” i „Sztuka kochania” to tytuły filmów, które będzie można zobaczyć podczas kolejnej odsłony Nocnego Maratony Filmowego, który odbywa się na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku. Na polską ucztę dla kinomaniaków zapraszamy już 19 sierpnia o godz. 21.00.

Kino pod chmurka cieszy się w naszym mieście dużą popularnością. Pierwszy pokaz, w klimacie amerykańskiego kina oscarowego przyciągnął ponad setkę mieszkańców. Organizatorzy czyli Muzeum Miasta Turku oraz Miejska Biblioteka Publiczna liczą na to, że kolejne propozycje filmowe również przypadną do gustu lokalnym kinomaniakom. Podczas najbliższego maratonu zobaczyć będzie można dwa polskie hity – „Mój rower” oraz „Sztukę kochania”.

reklama

„Mój rower”, komediodramat w reżyserii Piotra Trzaskalskiego to nietypowy przewodnik po męskim świecie. Dlaczego niezależnie od wieku, gdy facet kocha, nie potrafi tego wyrazić słowami? Paweł (Artur Żmijewski), Włodek (Michał Urbaniak) i Maciek (Krzysztof Chodorowski) skazani na swoje towarzystwo przez kilka dni, nie przepuszczą żadnej okazji, żeby uprzykrzyć sobie życie. Czy naprawdę więcej ich dzieli niż łączy? Czy klucz do zrozumienia męskiego punktu widzenia w ogóle istnieje? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy 19 sierpnia.

Kolejna propozycja czyli „Sztuka kochania” to film o kobiecie zdecydowanej i bezkompromisowej, która nie unikała ostrych słów. Za pacjentkami stawała murem, narażając swoje dobre imię, a także zdrowie. Michalina Wisłocka z determinacją walczyła o prawa kobiet do antykoncepcji i edukacji seksualnej. Napisała książkę, wywołującą niemałą rewolucję społeczną. Zanim „Sztuka kochania” dokonała zmian w sferze seksualności Polaków, jej autorka musiała przejść długą drogę i stawić czoła skostniałym strukturom władzy. Walczyła z konserwatywną obyczajowością i stoczyła batalię z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

Jeśli lubisz polskie kino, koniecznie musisz pojawić się 19 sierpnia na dziedzińcu Muzeum Miasta Turku. Maraton rozpocznie się o godzinie 21.00.

reklama

materiał nadesłany

Pokaż, że kochasz polskie kino!

Podobne artykuły

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

31 sierp.
W Tuliszkowie powstaje kino społecznościowe....

W Tuliszkowie powstaje kino społecznościowe. Ruszyły...

25 sierp.
Kolejny seans w cyklu

Kolejny seans w cyklu "Nocnych maratonów filmowych"...

17 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama