sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

19°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Policja = profilaktyka

Policja = profilaktyka
 

Podczas ostatniego weekendu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Turku przeprowadzili dwie akcje o charakterze profilaktycznym wpisujące się w obszar bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą „WIDOCZNY PIESZY” i „BEZPIECZNY ROWERZYSTA”. Działania skierowane były przede wszystkim do niechronionych uczestników ruchu drogowego – osób, które najbardziej narażone są na niebezpieczeństwo podczas ewentualnego zdarzenia drogowego.

Głównym celem akcji była poprawa stanu bezpieczeństwa osób w każdym wieku, zarówno pieszych jak i rowerzystów, uświadamianie o korzyściach dla naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia posiadania przy sobie odblasków, ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem pieszych, wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących oraz kontrola stanu technicznego rowerów.

reklama

Podczas działań policjanci rozdawali elementy odblaskowe w postaci kamizelek, breloków, opasek odblaskowych zakupione m.in. ze środków Urzędu Miejskiego w Turku. W normalnych warunkach atmosferycznych po zmroku kierowca jest w stanie zauważyć pieszego z odległości 30 metrów, natomiast, gdy osoba wyposażona jest w element odblaskowy odległość ta wydłuża się do 150 metrów. Jest to wystarczający odcinek dla kierującego pojazdem, aby zareagować i podjąć odpowiedni manewr. Przypomnę, że za brak posiadania przy sobie elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmierzchu grozi mandat karny w wysokości do 100 złotych.

Działania spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem społecznym, osoby objęte akcjami przyznały, że są one bardzo potrzebne, uświadamiają co tak naprawdę jest ważne i co się liczy w naszym życiu. Sami przyznali, że kierując samochodem lubią kiedy piesi i rowerzyści mają na sobie kamizelki odblaskowe, co daje obu stronom poczucie bezpieczeństwa.

Bądźmy mądrzy – dawajmy dzieciom dobry przykład i nośmy odblaski, stwórzmy modę na noszenie odblasków. Nie wstydźmy się bycia widocznymi na naszych drogach!!!

reklama

materiał nadesłany

Podobne artykuły

"Zapnij pasy! Poczuj uścisk bezpieczeństwa". Akcja...

z wczoraj
Miasteczko ruchu drogowego w SP1. WORD stawia...

Miasteczko ruchu drogowego w SP1. WORD stawia na...

22 wrz.
Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

Policyjna akcja ''Kręci mnie bezpieczeństwo nad...

30 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama