piątek 25 czerwca 2021

Łucji, Witolda, Wilhelma

19°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Grupowe zwolnienia w elektrowni. Oświadczenie zarządu ZE PAK

Grupowe zwolnienia w elektrowni. Oświadczenie zarządu ZE PAK - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

Decyzja Komisji Europejskiej, podjęta na podstawie derogacji opisanej w dyrektywie z dnia 24.11.2010 r. mówiącej o konieczności zakończenia na początku stycznia 2018 r. pracy aktywów wytwórczych Elektrowni Adamów, zmusza Zarząd Spółki do podjęcia kroków mających na celu całkowite wygaszenie Elektrowni i przygotowania pracowników Grupy Kapitałowej ZE PAK S.A. do zaistniałej sytuacji ekonomicznej, w której znalazła się Firma. W związku z powyższą decyzją Zarząd ZE PAK SA rozpoczął 26.07.2017 r. procedurę zwolnień grupowych.

W trosce o pracowników, którzy przez wiele lat sumiennie i z zaangażowaniem pracowali dla Elektrowni Adamów w celu złagodzenia skutków społecznych oraz jak najdłuższego utrzymania miejsc pracy, Zarząd Spółki na posiedzeniu w dniu 23.08.2017 r. zdecydował o wstrzymaniu programu zwolnień grupowych wśród pracowników Elektrowni Adamów.

reklama

W ślad za tym zostało skierowane do Powiatowego Urzędu Pracy w Turku pismo o wycofaniu się Spółki z zamiaru przeprowadzenia programu zwolnień grupowych.

Jednocześnie Zarząd ZE PAK SA informuje, że jest w trakcie przygotowywania programu osłonowego, mającego na celu wsparcie pracowników, którzy mogą być w grupie osób podlegających procedurze zwolnienia grupowego.

Zarząd Spółki, wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Turku, planuje otwarcie w Elektrowni Adamów punktu konsultacyjno-informacyjny, w którym pracownicy elektrowni będą mogli uzyskać informacje dotyczące innych miejsc pracy w regionie oraz zasad i możliwości przekwalifikowania zawodowego.

reklama

Priorytetem kierownictwa ZE PAK S.A. jest wykorzystanie wszystkich dostępnych środków do dalszego funkcjonowania konińskiego sektora paliwowo-energetycznego, który daje bezpieczeństwo dla rozwoju regionu konińskiego i Województwa Wielkopolskiego.

Jesteśmy przekonani, że wspólnie ze stroną społeczną, przy dużym zaangażowaniu pracowników, znajdziemy optymalne i racjonalne rozwiązania, które pozwolą na dalsze, funkcjonowanie Grupy Kapitałowej ZE PAK.

Zarząd ZE PAK SA

Zarząd Zespoł Elektrowni Pątnów – Adamów – Konin S.A.

* tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK...

Rozbiórka elektrowni Adamów wstrzymana. ZE PAK zrywa...

30 kw.
Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew...

Wideo: Zielona energia z farmy w gm. Brudzew już na...

23 kw.
Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew...

Budowę farmy fotowoltaicznej w gminie Brudzew...

24 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama