niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

15°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Nocne Maratony Filmowe dobiegły końca

Nocne Maratony Filmowe dobiegły końca
 

Nocne maratony filmowe na muzealnym dziedzińcu w Turku dobiegły końca. Watro jednak wspomnieć te dwie sympatyczne noce.

W sobotę 5 sierpnia 2017 r. odbył się pierwszy z dwóch maratonów filmowych, które już od kilku lat organizowany jest przez Muzeum Miasta Turku razem z Miejską Biblioteką Publiczną im. W. Pietrzaka w Turku. Podczas tegorocznej nocy filmowej nasi goście mogli zobaczyć film „La la land", którego reżyserem jest Damiena Chazelle. Film możemy określić jako romantyczny musical odwołujący się do Hollywood z dawnych lat. W 2016 zachwycił wielu krytyków i zebrał dziesiątki nagród. Drugi z filmów pokazywanych tego wieczoru to „Poradnik pozytywnego myślenia" w reżyserii Davida O. Russella. Film opowiada historię Pata Solitano cierpiącego na cyklofrenię, który wraca do rodzinnego domu, po ośmiu miesiącach spędzonych w szpitalu psychiatrycznym, aby odzyskać swoją żonę. Niespodziewanie jednak na jego drodze staje Tiffany - młoda kobieta pogrążona w depresji po śmierci męża.

reklama

Drugi z maratonów odbył się 19 sierpnia 2017 r. Tym razem można było zobaczyć film „Mój rower" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego z 2012 r. Opowiada on historię dziadka, ojca i syna, którzy na co dzień mieszkają w innych częściach Europy. Spotykają się jednak po latach, by odnaleźć zaginioną babcię. Zadanie będzie okazją do pokoleniowego pojednania. Na deser dla najbardziej wytrwałych czekał film „Sztuka kochania" w reżyserii Marii Sadowskiej. Opowiada historię Michaliny Wisłockiej, polskiej ginekolog, która napotyka trudności w publikacji książki „Sztuka kochania", która zrewolucjonizowała relacje intymne Polaków w latach 70.

Dziękujemy, że tak licznie przybyli Państwo na nasz muzealny dziedziniec! Zapraszamy za rok!

materiał nadesłany

Nocne Maratony Filmowe dobiegły końca

Podobne artykuły

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

Wakacyjne warsztaty w muzeum dobiegły końca

20-07-2020
Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego...

Spacer po muzeum i kościele możliwy z każdego domu!

06-04-2020
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje się...

Miejska Biblioteka Publiczna przygotowuje się do misji.

06-03-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama