sobota 23 stycznia 2021

Fernandy, Jana, Rajmundy

reklama

Młodzi pomagają po raz czwarty. YouTuberzy wsparli Mikołaja

Młodzi pomagają  po raz czwarty. YouTuberzy wsparli Mikołaja - foto: M. Derucki
foto: M. Derucki 

1 września o godzinie 18:00, w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Parkowej w Turku, odbył się koncert charytatywny i Youtube MeetUp „Młodzi pomagają”. Po raz czwarty młodzi wolontariusze nie zawiedli i zorganizowali wydarzenie cieszące się niemałą popularnością w okolicy.

Pierwszy tego typu koncert zorganizowany był 7 lat temu. Wówczas zbierano środki dla Mateusza Skoczylasa, cierpiącego na naczyniaka krwionośno-limfatycznego. Od tej pory wydarzenie wzbudza wielkie zainteresowanie nie tylko w Turku. Główną ideą tych koncertów jest pomoc finansowa dla dzieci i młodzieży, mieszkającej w okolicy i na co dzień zmagającej się z problemami zdrowotnymi. Taki koncert charytatywny to także szansa na wspaniałą zabawę i poznanie idoli.

reklama

Patrz: Fotogaleria z IV koncertu i mini YouTube MeetUp Charytatywnego "Młodzi Pomagają"

Tym razem celem spotkania była pomoc 14-letniemu Mikołajowi Błaszczykowi. Nastolatek urodził się z rozszczepem kręgosłupa i przepukliną oponowo-rdzeniową. Chłopiec zmaga się także z całkowitym bezwładem nóg, wodogłowiem i pęcherzem neurogennym. Koncert był świadectwem tego, że mimo poruszania się na wózku inwalidzkim, Mikołaj cieszy się życiem i nie poddaje się w walce z przeciwnościami. Wszelkie zebrane na koncercie środki w całości przekazane zostaną na rehabilitację Mikołaja.

Organizatorzy zadbali o doskonałą atmosferę dzisiejszego przedsięwzięcia, zapraszając do udziału gwiazdy rozpoznawalne i cenione wśród młodzieży. Na scenie, oprócz wielu utalentowanych lokalnych artystów, mieliśmy okazję usłyszeć m.in. energetyczną Weronikę Juszczak, zwyciężczynię hiszpańskiego Voice'a, niezwykle romantycznego Adama Stachowiaka, uczestnika siódmej edycji Voice of Poland, oraz Magdę Beredę wokalistkę i autorkę tekstów, zdobywająca co raz większe uznanie w świecie muzyki.

Śpiewająca publiczność była najlepszym dowodem na sukces dzisiejszego eventu. Największe zainteresowanie publiczności wzbudził występ Jeremiego i Artura Sikorskich, braci, którzy brali już udział we wcześniejszych edycjach wydarzenia. I dziś rodzeństwo całkowicie porwało młodych słuchaczy.

reklama

Poza wokalistami, na scenie znaleźli się też popularni youtuberzy i idole nastolatków tacy jak: Alex Mandostyle, Sheo, Eniia Blog, Yoczook i Julia Wróblewska.

Spotkanie twarzą w twarz z ulubieńcami zainspirowało publiczność do zadawania pytań. Na każde z nich padła konkretna, często nieco żartobliwą odpowiedź. Luźna atmosfera rozmowy wprawiała młodych odbiorców w doskonały nastrój i towarzyszyła aż do końca imprezy.

Dodatkową atrakcją była loteria fantowa, w której każdy mógł wygrać atrakcyjne nagrody m.in. gadżety ReziStyle, płyty i zdjęcia z autografami artystów oraz spotkanie w formie lunchu z Alex Mandostyle i Eniia Bolg. Warto również zwrócić uwagę na świetną organizację wydarzenia, które najlepiej podsumowują słowa piosenki jednego z artystów, bo „Tworzymy coś pięknego razem i to jest to!”. Całość, dzięki zaangażowaniu braci Podembskich oraz wolontariuszy z turkowskiego Centrum Wolontariatu, wypadła doskonale. Ich inicjatywa zaowocowała 5500 zł, które zostaną przekazanie małemu Mikołajowi.

Weronika Wojciechowska 

Podobne artykuły

Wideo: Koncert patriotyczny

Wideo: Koncert patriotyczny "Radość Niepodległości"...

18-11-2020
Earth Festiwal 2020 już za nami. Fotogaleria z...

Earth Festiwal 2020 już za nami. Fotogaleria z...

24-08-2020
Earth Festival Uniejów 2020 już w najbliższą...

Earth Festival Uniejów 2020 już w najbliższą...

18-08-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama